Trwa ładowanie...

Powrót zdalnego nauczania? Jest stanowisko Czarnka

W obliczu gwałtownie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i informacji o coraz większej liczbie zarażonych dzieci, powrócił temat ponownego przejścia na zdalne nauczanie. Minister edukacji Przemysław Czarnek uważa, że da się uniknąć tego rozwiązania.

Powrót zdalnego nauczania? Jest stanowisko Czarnka
 Powrót zdalnego nauczania? Jest stanowisko Czarnka Źródło: PAP
d2t6hk7
d2t6hk7

- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną. Gdyby sytuacja się pogorszyła z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień, będziemy podejmować dalej idące decyzje. Na razie takiej potrzeby nie ma - powiedział w piątek Przemysław Czarnek w rozmowie z serwisem Biznes24.pl

"Wczoraj to lekko przyhamowało"

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu rekordowej liczby 36 665 zakażeń. To kolejny już wzrost, będący najprawdopodobniej wynikiem szybkiego rozprzestrzeniania się w Polsce wariantu Omikron. Jak przekazał minister edukacji, w statystykach dotyczących kwarantanny wśród dzieci i młodzieży szkolnej odnotowano delikatne spadki.

- Wczoraj to lekko przyhamowało, bo rzeczywiście poniedziałek, wtorek i środa to były zwyżki o sto procent, dzień do dnia, jeśli chodzi o dzieci na kwarantannie i w izolacji. To i tak jest tylko 6 proc. dzieci z całości, która chodzi dziś do szkoły i nie jest na feriach. 94 proc. dzieci i młodzieży uczyło się i tak w trybie stacjonarnym - mówił.

d2t6hk7

93,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. Stacjonarnie pracowało też 74 proc. szkół podstawowych i 81 proc. szkół ponadpodstawowych w 11 województwach.

Piata fala pandemii z rekordowymi liczbami zakażeń? "Koniec stycznia pokaże, co nas czeka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t6hk7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t6hk7
Więcej tematów