Trwa ładowanie...
d4g8l5w

Posłanka PiS stawia rząd pod ścianą. Pyta o spełnienie obietnicy wyborczej, która padła na partyjnym pikniku z rodzinami

W samym środku kampanii prezydenckiej posłanka Zjednoczonej Prawicy Anna Dąbrowska-Banaszek stawia rząd w kłopotliwej sytuacji. Chce wiedzieć, kiedy ruszy budowa Mieszkań Plus w Chełmie. Obietnica padła niemal rok temu na rodzinnym pikniku PiS zorganizowanym w jej rodzinnym mieście.
Share
Co z Mieszkaniami Plus w Chełmie? Obietnica padła na tym pikniku rodzinnym, a budowa nie ruszyła
Co z Mieszkaniami Plus w Chełmie? Obietnica padła na tym pikniku rodzinnym, a budowa nie ruszyła Źródło: PAP
d4g8l5w

Takie pytania rzadko padają ze strony posłów Zjednoczonej Prawicy. Jednak posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek (należy do klubu PiS, startowała z rekomendacji Porozumienia Jarosława Gowina) stanowczo domaga się konkretów w sprawie realizacji obietnic wyborczych z poprzedniej kampanii.

- "Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia realizacji złożonych obietnic i rozpoczęcia budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus?" - napisała w interpelacji złożonej do Ministerstwa Rozwoju. Podkreśla, że miasto Chełm wykonało wszystkie procedury niezbędne do rozpoczęcia tej inwestycji, leżące po stronie samorządu.

Co z Mieszkaniami Plus? Tym razem pyta posłanka z klubu PiS

Posłanka dodaje, że od kilku miesięcy mieszkańcy czekają na rozpoczęcie realizacji budowy mieszkań. Sprawie dodaje pikanterii fakt, że Anna Dąbrowska-Banaszek niejako ujęła się za sprawami swojego syna. 29-letni Jakub Banaszek jest prezydentem liczącego 63 tys. mieszkańców Chełma. To nie wszystko, do niedawna był on szefem gabinetu politycznego Jadwigi Emilewicz. Ta zaś jako minister rozwoju odpowiada za program budowy Mieszkań Plus.

d4g8l5w

Jak udało nam się dowiedzieć, prezydent Chełma regularnie odwiedza swoją byłą szefową, ale niewiele udało mu się załatwić w sprawie mieszkań. W rozmowie z WP zaprzeczył, że poprosił mamę o złożenie interpelacji w imieniu swoich mieszkańców.

Tajne sondaże PiS? Radosław Fogiel: nikt tego nie ukrywa

Chełm. Piknik rodzinny PiS i obietnica 200 mieszkań

Mieszkania Plus dla Chełma obiecano podczas pikniku rodzinnego Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się w lipcu 2019 roku. Ze sceny przemawiał sam Jarosław Kaczyński. Liderzy PiS zachęcali do głosowania na swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, w szczególności lidera listy Jacka Sasina. - Będziemy budować w Chełmie lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus - ogłosił Artur Soboń, ówczesny wiceminister infrastruktury i rozwoju.

d4g8l5w

Nie wiadomo, czy to akurat za sprawą tej obietnicy, ale w okręgu chełmskim PiS uzyskało 59,5 proc. poparcia. Sam Jacek Sasin zebrał ponad 90 tys. głosów. Gorzej poszło już w sprawie mieszkań. Miało być ich 200, a nie udało się nawet zorganizować symbolicznego wbicia łopaty. Czas już najwyższy, bo według deklaracji mieszkania miały być ukończone w 2021 roku.

Możliwe, że poślizg inwestycji to efekt zmiany koncepcji w programu Mieszkanie Plus. Informowaliśmy o tym w lutym tego roku.

Mieszkania Plus w Chełmie. Urzędnicy wyjaśniają

- "To nie Ministerstwo Rozwoju a Miasto Chełm - w obliczu zapowiadanych, nowych regulacji prawnych - wycofało się z uczestnictwa w programie Mieszkanie Plus. Prezydent Chełma Jakub Banaszek pozostaje w stałym kontakcie z wicepremier Jadwigą Emilewicz i wspólnie pracują nad realizacją programu budowy mieszkań w Chełmie" - czytamy w przesłanym do Wirtualnej Polski stanowisku Urzędu Miasta Chełm.

d4g8l5w

- "Nowe przepisy, wynikające z opracowywanej ustawy, która niebawem trafi pod głosowanie w Sejmie, są bardziej korzystne i tworzą lepsze warunki uczestnictwa w programie budowy mieszkań dla takich miast jak Chełm, poprzez m.in. zwiększone bezzwrotne wsparcie z Funduszu Dopłat. Stąd decyzja o rezygnacji z udziału w programie Mieszkanie Plus i zainicjowanie rozmów, jako Miasto, z Krajowym Zasobem Nieruchomości" - wyjaśniają przedstawiciele miasta.

W Ministerstwie Rozwoju usłyszeliśmy, że odpowiedź dla posłanki Dąbrowskiej-Banaszek jest przygotowywana i to ona w pierwszej kolejności pozna konkrety.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4g8l5w

Podziel się opinią

Share
d4g8l5w
d4g8l5w
Więcej tematów