Trwa ładowanie...

Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży jednak się odbędzie. Znamy datę

W tym roku posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się 27 września - podaje Centrum Informacyjne Sejmu. Dotąd młodzieżowe obrady były organizowane 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka.

Share
Posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży jednak się odbędzie. Znamy datę
Źródło: PAP
d44qbcq

O przeniesieniu tegorocznego posiedzenia zdecydowano w połowie maja. Czerwcowe obrady młodzieżowego parlamentu przełożono z powodu protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy okupowali gmach parlamentu. Decyzja o zamknięciu Sejmu dla dzieci spotkała się z dezaprobatą opozycji.

- Są takie sprawy, które muszą być traktowane ponad politycznymi podziałami. (...) Chcemy wyrazić stanowczy sprzeciw wobec decyzji, że Sejm Dzieci i Młodzieży w tym roku się nie odbędzie. To wyjątkowy skandal - mówił wówczas poseł PO Cezary Tomczyk. Jego partyjny kolega Marek Sowa komentując decyzję mówił wręcz o "zhańbieniu polskiego Sejmu w 100-lecie odzyskanie niepodległości".

d44qbcq

Wbrew podejrzeniom PO, posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży w tym roku jednak się odbędzie. Jak podaje CIS, w związku z obchodami okrągłej rocznicy odsyskania przez Polskę suwerenności, tematem przewodnim sesji będą "Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej". Również z tym zagadnieniem związany był konkurs, w którym wyłoniono uczestników posiedzenia. Do rywalizacji przystąpiło 453 dwuosobowych zespołów.

Zobacz także: Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus "zszokowana"

Warto przypomnieć, że zaplanowane na 27 września posiedzenie będzie drugim tego rodzaju wydarzeniem w tym roku. Alternetywne spotkanie dla młodych parlamentarzystów zostało zorganizowane 1 czerwca w sali Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Kancelaria Sejmu i marszałek Marek Kuchciński skrytykowali organizatorów posiedzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44qbcq

Podziel się opinią

Share
d44qbcq
d44qbcq
Więcej tematów