Trwa ładowanie...

Kancelaria Sejmu uderza w "alternatywny" Sejm Dzieci i Młodzieży. "To tylko imitacja, obrady na uchodźstwie"

Parlament Dzieci i Młodzieży odbędzie się 1 czerwca na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. To zastępcze obrady po tym, jak odwołano tradycyjne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży przy ul. Wiejskiej. Teraz Kancelaria Sejmu zaskoczyła dość kuriozalnym oświadczeniem.

Share
Kancelaria Sejmu uderza w "alternatywny" Sejm Dzieci i Młodzieży. "To tylko imitacja, obrady na uchodźstwie"
Źródło: East News, Fot: BARTOSZ KRUPA
d3rpfcm

Ogromne zamieszanie wokół Sejmu Dzieci i Młodzieży. Najpierw marszałek Marek Kuchciński odwołał posiedzenie SDiM. Tradycyjnie odbywał się ono 1 czerwca w Sejmie. Ale Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśniło, że obrady zostały odwołane z powodu bezpieczeństwa i kwestii organizacyjnych. Sejm Dzieci i Młodzieży został przełożony na 1 września.

Ale obrady i tak się odbędą. Pod trochę zmieniona nazwą - Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Posiedzenie odbędzie się 1 czerwca. Ale zamiast przy ul. Wiejskiej wybrano Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. W punkcie obrad jest zaplanowana dyskusja nt. zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji osób niepełnosprawnych. Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała szefowa Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz politycy opozycji.

d3rpfcm

Zaskakujący wpis. "Alternatywny parlament" to tylko imitacja młodzieżowego Sejmu

Teraz Kancelaria Sejmu wyjaśnia, że to tylko "obrady na uchodźstwie". "Sejm Dzieci i Młodzieży i jego 'alternatywa'. Jako 24-krotny organizator widzimy, że tę wartościową markę wzięli na cel łowcy zysków politycznych i wizerunkowych. Drodzy posłowie SDiM, młodzieżowy Sejm jest jeden i nie dajcie się mamić, że 'obrady na uchodźstwie' to dobra oferta" - podała oficjalna strona Sejmu na Twitterze.

Wyjaśniono że budynek przy Wiejskiej jest wyjątkowy i to tam dzieje się polityka. Dodano, że wrześniowe obrady będą równie owocne, a wakacje to tylko czas rozmów kuluarowych. Potem było już tylko lepiej. Zaznaczono, że tylko Kancelaria gwarantuje, że entuzjazm i zaangażowanie nie zostanie wykorzystane przez partię polityczną. A "alternatywny parlament" to tylko imitacja młodzieżowego Sejmu, dlatego warto wybrać "oryginał".

Posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży są organizowane w każdy Dzień Dziecka od 1994 roku. Spotkania są wzorowane na obradach prawdziwego parlamentu.

d3rpfcm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Protest w Sejmie. Interwencja Straży Marszałkowskiej, wezwano ratowników

d3rpfcm

Podziel się opinią

Share
d3rpfcm
d3rpfcm
Więcej tematów