Trwa ładowanie...

Sejm Dzieci i Młodzieży jednak 1 czerwca. Znana nowa lokalizacja

Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się zgodnie z tradycją 1 czerwca. Zmianie ulegnie jednak miejsce posiedzenia. Zamiast przy ul. Wiejskiej spotkają się w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.
Share
Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży zostaną przeniesione do Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego
Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży zostaną przeniesione do Audytorium Maximum Uniwersytetu WarszawskiegoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d43e577

Młodzi nie będą protestować przed ul. Wiejską w sprawie odwołania posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży - informuje portal rmf24.pl. Przemarsz przed budynek parlamentu również nie znajdzie się w programie z powodu chęci uniknięcia oskarżeń o upolitycznienie młodych posłów.

Na ten moment w punkcie obrad jest zaplanowana dyskusja nt. zagrożeń dla demokracji oraz sytuacji osób niepełnosprawnych. Pewne jest, że przedstawiciele młodzieżowego parlamentu spotkają się 1 czerwca w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Decyzja o odwołaniu posiedzenie SDiM została podjęta przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w czwartek. Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że obrady zostały odwołane z powodu bezpieczeństwa i kwestii organizacyjnych. Swoje oburzenie z powodu tej decyzji wyraził m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

d43e577

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

Pomoc w organizacji wydarzenia zadeklarowała szefowa Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz czy prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Z kolei Andrzej Grzegrzółka z CIS sugerował, że posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży może zostać przełożone na 1 września.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43e577

Podziel się opinią

Share
d43e577
d43e577
Więcej tematów