Trwa ładowanie...

Rzecznik Praw Dziecka o odwołaniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. "Dorośli zawiedli młodych"

- Decyzja o odwołaniu Sejmu Dzieci i Młodzieży jest kuriozalna, nieczytelna i niezrozumiała - twierdzi Marek Michalak. Rzecznik Praw Dziecka uważa, że postanowienie "godzi w podstawy demokratycznego państwa".

Rzecznik Praw Dziecka o odwołaniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. "Dorośli zawiedli młodych"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d45vtuw
d45vtuw

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało w czwartek, że planowane na 1 czerwca coroczne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży zostało odwołane. Przyczyną są kwestie organizacyjne i bezpieczeństwa. Swojego niezadowolenia z powodu tej decyzji nie krył Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

"Przez ponad 20 lat aktywnej obecności dzieci w Sejmie RP, po raz pierwszy w historii zdarzyła się rzecz kuriozalna, nieczytelna i niezrozumiała - odwołano posiedzenie SDiM. Dzieci okazują się być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Decyzja ta niewątpliwie narusza prawa dziecka i godzi w podstawy demokratycznego państwa" - napisał w specjalnym oświadczeniu Michalak.

"Przez wszystkie lata Sejm był otwarty dla dzieci, przygotowywał je do życia obywatelskiego. Dzisiaj młodym ludziom zabiera się szansę na uczestniczenie w ważnym dla nich wydarzeniu. Takie działania - odebranie młodym ludziom prawa do głosu i uczestnictwa w namiastce demokracji jaką są obrady SDiM - uznaję za antypedagogiczne. Dorośli kolejny raz zawiedli młodych!" - dodał.

Zobacz także: Lichocka: Spełniliśmy wszystkie postulaty z którymi protestujący przyszli do Sejmu

Swoją pomoc w organizacji wydarzenia zaoferowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Przyjęliśmy niechciany Parlament Seniorów, przyjmiemy też Sejm Dzieci i Młodzieży. Od jutra ruszamy z przygotowaniami" - stwierdziła szefowa stolicy. Andrzej Grzegrzółka z CIS zaznaczył, że obrady prawdopodobnie odbędą się we wrześniu.

Źródło:brpd.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45vtuw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vtuw
Więcej tematów