Trwa ładowanie...

Marek Kuchciński napisał do posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży. "Nie dajcie się podzielić"

Marszałek Sejmu zapewnił na Twitterze, że coroczne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się, ale w innym terminie. We wpisie zaapelował również do uczestników spotkania.

Share
Marek Kuchciński napisał do posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży. "Nie dajcie się podzielić"
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d31112t

Ze względu na trwający protest niepełnosprawnych w Sejmie i wprowadzone w jego gmachu obostrzenia, zdecydowano o przełożeniu XXIV młodzieżowej sesji, planowanej na 1 czerwca 2018 r. W związku z tym politycy opozycji zorganizować alternatywne posiedzenie młodzieżowego Sejmu pod zmienioną nazwą - Parlament Dzieci i Młodzieży.

Na czele grupy stoi Błażej Papiernik z Nowoczesnej, który w przeszłości był marszałkiem młodzieżowego Sejmu. Sekretarz zachodniopomorskiego oddziału N. skontaktował się z rektorem Uniwersytetu Warszawskiego w celu zorganizowania alternatywnego wydarzenia w jednym z gmachów UW. Do akcji włączyła się również Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zaproponowała, by posiedzenie odbyło się w warszawskim ratuszu.

d31112t

- Drodzy posłowie SDiM. Sejm cały czas czeka na Wasze obrady. To święto demokracji powinno odbywać się w sali plenarnej, która najlepiej oddaje ducha parlamentaryzmu. Nie dajcie się podzielić, wplątać w bieżącą politykę. Data obrad została przeniesiona, ale przygotowania trwają - napisał Marek Kuchciński.

Zobacz także: Lisicki: Wałęsa ośmiesza protest niepełnosprawnych

Marszałek Sejmu dołączył do wpisu oświadczenie Młodej Prawicy i Forum Młodych PiS. Organizacje wyraziły w nim zaniepokojenie "bezzasadnym zainicjowaniem alternatywnego, politycznego Parlamentu Dzieci i Młodzieży".

Posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży są organizowane w każdy Dzień Dziecka od 1994 roku. Spotkania są wzorowane na obradach prawdziwego parlamentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31112t

Podziel się opinią

Share
d31112t
d31112t
Więcej tematów