Poseł Nowoczesnej zaskoczył w TVP Info. Zareklamował "zakazaną" książkę o Macierewiczu

TVP nie zgodziła się wyemitować reklamy książki "Tajemnice Macierewicza", napisanej przez Tomasza Piątka. Ale ostatecznie publikacja pojawiła się na antenie publicznej telewizji. Wszystko za sprawą posła Nowoczesnej Adama Szłapki, który przyniósł egzemplarz do studia TVP Info. Prowadzący program zarzucił mu przekroczenie granic i wyraził nadzieję, że poseł będzie musiał zapłacić za reklamę na antenie.

Poseł Nowoczesnej zaskoczył w TVP Info. Zareklamował "zakazaną" książkę o Macierewiczu
Źródło zdjęć: © TVP Info | TVP Info
Kamil Sikora

03.09.2017 | aktual.: 03.09.2017 22:43

Książka Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu jest bez wątpienia jednym z największych fenomenów wydawniczych tego roku. W ciągu miesiąca sprzedano 100 tysięcy egzemplarzy. Taką liczbę podał autor w zapowiedzi nowego odcinka programu Kuby Wojewódzkiego. Wydawnictwo postanowiło dotrzeć z informacją o książce nie tylko do przeciwników PiS, ale i do zwolenników. Dlatego postanowiło wyemitować reklamy w TVP.

Jednak kierowana przez Jacka Kurskiego telewizja odmówiła. Ten fakt wytknął podczas niedzielnego "Minęła Dwudziesta" w TVP Info poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. - Korzystając z okazji, bo w TVP nie dało się reklamować książki Tomasza Piątka, bardzo wszystkich zachęcam do przeczytania książki o Antonim Macierewiczu. Naprawdę każdy wyciągnie wnioski sam - powiedział, pokazując do kamery książkę.

To nie spodobało się prowadzącemu program Adrianowi Klarenbachowi. - Powiem tak, jak przyjdzie panu zapłacić za reklamę, którą pan zrobił, to myślę, że doceni pan fakt, że... - mówił. - Zdaje się, że zachowuje się pan teraz bardzo nieelegancko. Jako parlamentarzysta sprawujący mandat posła, powinien pan znać pewne granice, które pan w tej chwili przekroczył - kontynuował. Na koniec krótkiej wymiany zdań rzucił: - Mam nadzieję, że Biuro Promocji i Reklamy wystawi panu rachunek.

Nagranie programu można znaleźć na stronie TVP, opisana scena ma miejsce ok. 30 minuty programu.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (865)