PolskaPorozumienie ws. niepełnosprawnych. Podpisała m. in. asystentka ojca premiera

Porozumienie ws. niepełnosprawnych. Podpisała m. in. asystentka ojca premiera

Z protestującymi w Sejmie przedstawiciele rządu dogadać się nie mogli, ale znaleźli się tacy, którzy w imieniu niepełnosprawnych poszli na kompromis. Na liście sygnatariuszy porozumienia jest m. in. asystentka Kornela Morawieckiego, ojca premiera.

Porozumienie ws. niepełnosprawnych. Podpisała m. in. asystentka ojca premiera
Źródło zdjęć: © PAP
Maciej Deja

Kiedy okazało się, że kolejne wizyty polityków u protestujących nie przynoszą rezultatu (przekonała się o tym dobitnie rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska)
, rząd postanowił się porozumieć z tymi, którzy propozycji kompromisu nie wyrzucą do kosza. We wtorek o 15. minister Elżbieta Rafalska ogłosiła podpisanie porozumienia z Krajową Radą Konsultacyjną ds. Osób Niepełnosprawnych.

To organ rządowy, funkcjonujący przy Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, którym jest Krzysztof Michałkiewicz. Rada składa się z przedstawicieli ministerstw, samorządów i organizacji samorządowych. Zasiada w niej m. in. bliski współpracownik Jarosława Gowina Michał Wypij, o którym było głośno przy okazji grantów przyznawanych przez ministerstwo nauki.

Porozumienie zaproponowane przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej podpisała m. in. Ewa Krawczyk, szefowa Fundacji "Pomóż Innym". Jak się okazuje, to również asystentka społeczna Kornela Morawieckiego, ojca szefa rządu.

Poseł koła Wolni i Solidarni był także gościem honorowym balu charytatywnego, który w styczniu tego roku organizowała fundacja Ewy Krawczyk.

Podpisane porozumienie zakłada zrównanie świadczenia, którą otrzymują rodzice niepełnosprawnych, z najniższa krajową rentą, która wynosi 1000 zł. Do tej pory było to ok. 840 zł. To jednak tylko jeden z postulatów osób protestujących od środy w Sejmie, którzy porozumienie odrzucają. Chcą oni także, by ich dzieci, po osiągnięciu pełnoletniości, wciąż otrzymywały świadczenie "500 plus", a renta socjalna była stopniowo podnoszona do poziomu minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (660)