Trwa ładowanie...

Rzeczniczka rządu z propozycją porozumienia u protestujących. "To skandal"

Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu przyjechała do protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych, z projektem porozumienia. - Dziękujemy, ale nie przyjmujemy - stwierdzili protestujący. Wywiązała się burzliwa dyskusja.

Share
Rzeczniczka rządu z propozycją porozumienia u protestujących. "To skandal"
Źródło: PAP, Fot: Adam Guz
d46hzvl

- W tym porozumieniu jest zobowiązanie do podniesienia renty socjalnej do poziomu najniższej emerytury wraz z 1 czerwca tego roku - poinformowała protestujących w Sejmie Kopcińska.

- Czy pani zna nasze postulaty, z którymi przyjechaliśmy? One są nierozerwalne. Czy 900 zł starczy na życie na cały miesiąc, czy nie? - pytała przedstawicielka protestujących osób w Sejmie.

Rzeczniczka prosiła o to, by protestujący uwierzyli w dobrą wolę rządu. Ci jednak stwierdzili, że w to nie wierzą. Przypomnieli, że ich pierwszy postulat mówi o dodatku rehabilitacyjnym w wysokości 500 zł dla niepełnosprawnych, którzy kończą 18 lat.

d46hzvl

- Dajecie dzieciom 500 plus, ale zabieracie je gdy kończą 18 lat, a te dzieci nie są w stanie samodzielnie żyć. Nazwałyśmy ten dodatek rehabilitacyjnym, ale to są pieniądze na życie - mówiła przedstawicielka protestujących.

Joanna Kopcińska chciała zostawić protestującym treść porozumienia, ale ci się nie zgodzili. - Proszę nam tego nie zostawiać, bo my tego nie przyjmujemy - dodała.

- Nie potraficie pomóc osobom niepełnosprawnym. Czy pani się nie wstydzi? To skandal - wykrzykiwały protestujące osoby. I dodały, że ich postulaty są nierozerwalne: renta socjalna ma zostać zrównana z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz ma zostać wprowadzony dodatek rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.

d46hzvl

Podziel się opinią

Share
d46hzvl
d46hzvl
Więcej tematów