Trwa ładowanie...

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Minister Rafalska pojawiła się niespodziewanie w Sejmie

Trwa kolejny dzień protestu opiekunów niepełnosprawnych dzieci. Niespodziewanie późnym wieczorem w Sejmie pojawiła się minister Pracy i Rodziny, Elżbieta Rafalska. Rozmawiała z uczestnikami, wśród nich była również posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. - Dolała oliwy do ognia, zgasiła nadzieję - komentuje dla Wirtualnej Polski polityk Nowoczesnej.

Share
Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Minister Rafalska pojawiła się niespodziewanie w Sejmie
Źródło: PAP
d1pevq3

Spotkanie trwało 15 minut. Jak wynika z relacji TVN24, minister była zaskoczona obecnością dziennikarzy, którzy również znajdowali się w sejmowym holu. Minister po raz kolejny zaproponowała rodzicom niepełnosprawnych dzieci kompromis. - Może ja Was zaproszę do ministerstwa? - zapytała protestujących.

Wywiązała się gorąca dyskusja, nawzajem strony przerzucały się argumentami. - Proszę nie stawiać zarzutów o brak człowieczeństwa, proszę mnie tu nie obrażać - powtarzała Rafalska. - I to niby jest państwo prorodzinne i prospołeczne? My nigdy nie negowaliśmy tego, co zrobiliście - powiedziała jedna z matek z łzami w oczach.

Spotkanie potwierdziła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. "Przed chwilą była u nas Minister Rafalska powiedzieć że nie spełnią naszych dwóch postulatów. Spotkanie było w obecności kamer" - napisała na Facebooku.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci okupują sejmowy korytarz od 18 kwietnia. Domagają się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia. Mowa o 500 zł. Ponadto, chcą zrównać kwotę renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS-u z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

d1pevq3

Podczas piątkowej wizyty w Sejmie Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie funduszu wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Powstać ma również specjalna danina solidarnościowa - jak tłumaczył premier, "niewielki podatek" dla najbogatszych na rzecz najbardziej poszkodowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pevq3

Podziel się opinią

Share
d1pevq3
d1pevq3
Więcej tematów