Trwa ładowanie...

Porozumienie Gowina pozyskuje radnego w Warszawie

Sebastian Kędzierski, radny niezrzeszony, od teraz będzie reprezentował partię Jarosława Gowina w Radzie Warszawy – dowiedział się reporter WP. Polityk został wyrzucony z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości pod koniec ubiegłego roku, a krótko później zrezygnował z członkostwa w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Share
Porozumienie Gowina pozyskuje radnego w Warszawie
Porozumienie Gowina pozyskuje radnego w WarszawieŹródło: EastNews/warszawskipis.pl
d49suvo

Decyzja lokalnego polityka ma charakter symboliczny. Radny ogłosi, że w Radzie Warszawy będzie reprezentował program Porozumienia i zamierza wspierać politykę Jarosława Gowina. Będzie to pierwszy przedstawiciel tego ugrupowania w Radzie Warszawy. Na razie jednak oficjalnego przystąpienia do partii nie będzie, bo uniemożliwia to umowa koalicyjna. Partyjny dokument między rządowymi koalicjantami zabrania jakichkolwiek transferów na linii PiS-Porozumienie-Solidarna Polska, a Kędzierski do niedawna był członkiem partii Kaczyńskiego. Otoczenie Gowina nie chce zaostrzać napięć w Zjednoczonej Prawicy, dlatego współpraca rozpocznie się bez oficjalnego transferu.

Konflikt z PiS-em. W tle Strajk Kobiet

Po objęciu mandatu radnego, Sebastian Kędzierski trafił do opozycyjnego klubu PiS. Został z niego wyrzucony po tym, jak nie poparł poprawki swoich kolegów do projektu uchwały w sprawie masowych protestów Strajku Kobiet, które wybuchły po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Koalicja Obywatelska w uchwale domagała się dymisji komendanta stołecznego policji i zarzucała funkcjonariuszom agresję, co wywołało oburzenie radnych opozycji. Klub PiS chciał podziękować policjantom za zaangażowanie w przeciwdziałanie pandemii i zamierzał podkreślić, że protesty są inspirowane politycznie. Takie stwierdzenia nie spodobały się Kędzierskiemu, dlatego nie poparł swojego klubu, ale nie zagłosował również za uchwałą Koalicji Obywatelskiej. W konsekwencji został z wyrzucony z klubu PiS w grudniu ubiegłego roku, a niedługo później zrezygnował z członkostwa w partii Jarosława Kaczyńskiego. Od tego czasu jest radnym niezależnym.

d49suvo

Stołeczny polityk w wyborach samorządowych startował z list Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie udało mu się zdobyć mandatu. W Radzie zajął miejsce Jacka Ozdoby – obecnego wiceministra klimatu i środowiska z Solidarnej Polski - który w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła i samorząd porzucił na rzecz Wiejskiej.

Fundusz Odbudowy. Będą kary dla Siarkowskiej i Janowskiej? Radosław Fogiel odpowiada

Sebastian Kędzierski jest obecnie członkiem trzech komisji: rewizyjnej, skarg, wniosków i petycji oraz ładu przestrzennego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49suvo

Podziel się opinią

Share
d49suvo
d49suvo
Więcej tematów