Trwa ładowanie...
d3gimvr

Polska ziemia w polskich rękach

Wicepremier i minister rolnictwa, prezes PSL Jarosław Kalinowski uważa, że wewnętrzne przepisy prawa, a nie okres przejściowy po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej będą zapewniać, by ziemia pozostała w rękach polskich rolników.

Share
d3gimvr

Nowy rząd przestał obstawać przy 18-letnim okresie przejściowym na zakup przez cudzoziemców polskiej ziemi rolniczej i zgodził się na 12-letni okres ochronny.

W wywiadzie dla radiowych Sygnałów Dnia Kalinowski zapowiedział, że wkrótce resort rolnictwa przedstawi projekt regulujący ustawę. Po to jestem ministrem rolnictwa, by tego dopilnować - dodał prezes PSL.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że podobne przepisy obowiązują w większości obecnych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Wicepremier powiedział, że to, czy podatek importowy zostanie wprowadzony nie jest jeszcze przesądzone. Kalinowski dodał, że w projekcie przyszłorocznego budżetu, który we wtorek rozpatrzy rząd, nie jest zawarty podatek importowy. Na wprowadzenie takiego podatku nalega kierowane przez Jarosława Kalinowskiego Polskie Stronnictwo Ludowe. Prezes PSL wyjaśnił, że w kwestii ewentualnego wprowadzenia podatku importowego prowadzone są analizy i dyskusje w łonie rządu. (ej)

d3gimvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gimvr
d3gimvr
Więcej tematów