PolskaPolska dobrze przygotowana na czwartą falę? Wynik sondażu może zaskoczyć

Polska dobrze przygotowana na czwartą falę? Wynik sondażu może zaskoczyć

W związku z rozpędzającą się czwartą falą pandemii COVID-19, miejsca w szpitalach zapełniają się coraz szybciej. Okazuje się jednak, że Polacy nie boją się kolejnej fali epidemii i twierdzą, że nasz kraj jest odpowiednio przygotowany na walkę z koronawirusem. – To typowe myślenie życzeniowe pokazujące, że obecnie dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania – twierdzi prof. Zbigniew Nęcki.

Polska dobrze przygotowana na czwartą falę? Wynik sondażu może zaskoczyć
Polska dobrze przygotowana na czwartą falę? Wynik sondażu może zaskoczyć
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz

Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce z dnia na dzień jest coraz większa. W związku z tym rośnie także obłożenie szpitali. Jednak okazuje się, że Polacy nie mają większych obaw o czwartą falę pandemii koronawirusa, o czym świadczą wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Jak z niego wynika, prawie połowa respondentów uważa, że nasz kraj jest dobrze przygotowany na walkę z koronawirusem.

Jak podaje "Rzeczpospolita", 15 proc. badanych zdecydowanie zgadza się z tym stwierdzeniem. Zaś najwięcej osób spośród ankietowanych (34,1 proc.) wskazało, że "raczej się zgadza". Z kolei mniej optymistycznie do tej kwestii nastawionych było niespełna 40 proc. respondentów, w tym na odpowiedź "raczej się nie zgadzam" wskazało 20 proc. uczestników sondażu.

ZOBACZ TEŻ: Wrzawa po zagłuszonym przemówieniu Traczyk-Stawskiej. Wicerzecznik PiS odpiera zarzuty

Polacy nie boją się pandemii. "Dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania"

– To typowe myślenie życzeniowe pokazujące, że obecnie dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania – stwierdził w rozmowie z "Rz" psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki.

Jak uważa, obecnie ludzie oswoili się z pandemią i w związku z tym podchodzą do niej mniej emocjonalnie. Dodał też, że ma to również wpływ na łagodniejsze postrzeganie przez nas negatywnych skutków pandemii COVID-19, w tym zgonów zakażonych osób.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (25)