Trwa ładowanie...
dl47fwv

Polityk PO uderza w Dudę. "To już 33 miesiące"

Doniesienia o "sankcjach" USA wobec polskich polityków oraz zaprzeczenia Waszyngtonu - nie milkną komentarze na temat relacji Polski i Stanów Zjednoczonych. Były eurodeputowany PO Paweł Zalewski wyliczył przy okazji dotychczasowe wizyty w Białym Domu naszych prezydentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zalewski przypomniał oficjalne wizyty polskich prezydentów w Białym Domu
Zalewski przypomniał oficjalne wizyty polskich prezydentów w Białym Domu (PAP, Fot: Piotr Polak)
dl47fwv

Jak zauważył Zalewski, Andrzej Duda jest prezydentem 33 miesiące. "Jak dotąd nie miał oficjalnej wizyty u prezydenta USA w Waszyngtonie" - napisał na Twitterze były europoseł, przypominając, jak sprawa podróży za ocean wyglądała w przypadku poprzednich prezydentów.

Zaznaczył, że Lech Wałęsa spotkał się ze swoim odpowiednikiem w USA już po czterech miesiącach od objęcia urzędu. "Kwaśniewski po 8, Kaczyński po 8, Komorowski po 6" (pisownia oryginalna - przyp. red.) - wyliczył były członek partii Jarosława Kaczyńskiego, a teraz polityk PO.

"I niech ktoś powie, że Duda przypadkiem poluje na Trumpa na korytarzach" - stwierdził na zakończenie Zalewski.

dl47fwv

Zobacz także: Były prezydent miażdży Macierewicza. "Mówi bzdury. Powinien zamilknąć"

Rozmowy jednak były

Warto zaznaczyć, że mimo braku oficjalnej wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, obecny prezydent rozmawiał z amerykańskimi przywódcami podczas międzynarodowych spotkań, a także w Warszawie.

dl47fwv

Tak było w marcu 2016 roku, kiedy w Waszyngtonie odbył się Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego. Wtedy Duda odbył dwustronną rozmowę z Barackiem Obamą. Z poprzednikiem Donalda Trumpa spotkał się także na szczycie NATO w Warszawie latem 2016 r. oraz kilka tygodni później na 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Z kolei z Donaldem Trumpem Andrzej Duda rozmawiał podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce oraz na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

dl47fwv

Podziel się opinią

Share

dl47fwv

dl47fwv
Więcej tematów