Trwa ładowanie...

Policjanci publikują zdjęcia swojego jedzenia. To na 16 godzin

Po wecie ustaw o KRS i SN, a także podpisaniu ustawy o sądach powszechnych demonstracje różnych środowisk ucichły. Jedną z grup, która może być szczególnie zadowolona z tego faktu są policjanci. W mediach społecznościowych narzekają na warunki, w jakich muszą pracować. Nie pierwszy raz.

Policjanci publikują zdjęcia swojego jedzenia. To na 16 godzinŹródło: PAP, fot: marcin kmieciński
dfg3nz1
dfg3nz1

Prezydent Andrzej Duda zawetował dwie ustawy o polskim sądownictwie. Po poniedziałkowych protestach, manifestanci nie zamierzają zwoływać więcej zebrań. Protestujący zbierali się głównie pod Sejmem, Pałacem Prezydenckim czy ostatnio pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Wszystkie zgromadzenia były zabezpieczane przez kordony policji.

Policjanci manifestacje obstawiają niemal całą dobę. Przykładowo w piątek o 3:30 usuwali demonstrantów z ul. Wiejskiej i Górnośląskiej. Z kolei w poniedziałek o 10.00 zabezpieczali protest przed Pałacem Prezydenckim. Funkcjonariusze na forach policyjnych dzielą się zdjęciami posiłków, które zostały im przydzielone na czas 16 godzinnej służby.

Pod zdjęciami pojawiły się komentarze internautów (pisownie oryginalna): "To jest ku..wa skandal 😡!!!!!! Policjantów zabezpieczających tyle godzin tak docenić takim posiłkiem, powinni dostać konkretny obiad i konkretny suchy prowiant", "Na przyjazd D. Trumpa na 15h służby , policjanci stażyści z OPP Warszawa dostali pasztet i dwie bułki kajzerki , tymczasem zawodowi dodatkowo szynkę krakowska i kabanosy. Widocznie stażyści to policjanci gorszego sortu. Aktualnie podczas zabezpieczeń wydarzeń które mają miejsce w Warszawie nie otrzymują żadnego prowiantu na służbę która trwa nawet do 18h , we własnym zakresie się zaopatrują i Ci którym się uda to jedzą , a nie którzy nie jedzą wcale, bo nie ma na to czasu", "Zróbcie podmiankę posiłków z więźniami, lepiej na tym wyjdziecie", "Wstyd i hańba tak traktować polskich funkcjonariuszy Policji!!", "Tymczasem posłowie wpie..ają krewetki !"

dfg3nz1

"Bon apetite. My na 15 godzin nie dostaliśmy nawet wody. Całe zabezpieczenie na wielkim spontanie", "A mozna tam pod Sejm dostarczyc jakos cos do jedzenia? Sałatki mam dwie.Cos by sie jeszcze dorzuciło 😊 Masakrycznie wygląda ta wędlina".

Podobne poruszenie było wywołane podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wówczas fotografia również przedstawiała nad wyraz skromny posiłek. Małopolska Policja zaprzeczała, że tak wygląda posiłek funkcjonariuszy zabezpieczających ŚDM.

Część internautów porównywała też posiłki do tych, które otrzymują pacjenci w szpitalach.

Poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Stołecznej Policji o komentarz. Biuro rzecznika odesłało nas do Komendy Głównej Policji, która zapowiedziała, że odniesie się do przesłanych pytań. Do momentu publikacji tego tekstu odpowiedź nie nadeszła.

Źródło: Facebook, Twitter.

dfg3nz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfg3nz1
Więcej tematów