Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Policjanci aresztowani. "Udział w grupie przestępczej"

Policjanci z Poznania sami okazali się przestępcami? Tak twierdzi olsztyńska prokuratura, która ma mocne dowody na winę funkcjonariuszy. Mieli oni sprzedawać dane ofiar wypadków firmom ubezpieczeniowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci aresztowani. "Udział w grupie przestępczej"
Policjanci aresztowani. "Udział w grupie przestępczej" (Policja)
d3qy1z0

Afera w poznańskiej policji. Dwóch emerytowanych funkcjonariuszy zostało aresztowanych, a trzej czynnych policjantów usłyszało zarzuty. Chodzi o handel danymi ofiar wypadków - donosi Radio ZET.

Według informatora radia proceder miał wymyślić emerytowany funkcjonariusz policji. Po odejściu ze służby dogadał się z kolegami, by ci dostarczali mu dane ofiar z wypadków. Mężczyzna sprzedawał je agentom ubezpieczeniowym, którzy dostawali z tego tytułu prowizję.

Policjanci aresztowani. "Udział w grupie przestępczej"

Mężczyznom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa jest w toku - niewykluczone są kolejne zatrzymania, a prokuratura określa skalę procederu jako "zaskakująco masową". Według PAP śledztwo prowadzone jest już od kilku lat, a zarzuty usłyszało już łącznie 10 osób.

d3qy1z0

Zobacz też: Skoki. Gorąco na zakopiance! Zirytowany kibic zaatakował protestujących i policjanta

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak potwierdził w środę, że olsztyńska prokuratura zawiadomiła szefa wielkopolskiej policji o zatrzymaniu trzech policjantów i dwóch byłych funkcjonariuszy z jego garnizonu wielkopolskiego. Nie wiadomo, gdzie służyli zawieszeni policjanci, ale według PAP nie zajmowali oni wysokich funkcji.

Czytaj też: Łapał "stopa", wpadł na patrol. Poszukiwany z Sulęcina trafił za kratki
Afera we Włocławku. Policjanci zawieszeni za nagrywanie półnagiej kobiety

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów