ycipk-c27x92

Pogrzeb czworga zamordowanych dzieci w Kluczborku. "Ewelina z rodzeństwem"

Na cmentarzu komunalnym w Kluczborku pochowane zostały szczątki czworga zamordowanych noworodków z Ciecierzyna. Zwłoki dzieci znaleziono w grudniu 2018 r. Prokuratura o zbrodnię oskarża rodziców. Grozi im dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki dzieci zakopane były w pobliżu domu pary w Ciecierzynie
Szczątki dzieci zakopane były w pobliżu domu pary w Ciecierzynie (East News, Fot: Mirosław Dragon/Polska Press)
ycipk-c27x92

Szczątki czworga dzieci Aleksandry J. i Dawida D. spoczęły razem w malutkiej, białej trumnie - informuje nto.pl. Mszę i uroczystość pogrzebową poprowadził ks. Wojciech Wąchała, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

Nad grobem ustawiono tabliczkę: "Ewelinka z rodzeństwem". Jak wyjaśnia opolski portal, zgodnie z przepisami urzędnicy mogli nadać imię po śmierci tylko dziewczynce, która urodziła się 30 listopada ub.r.

Z ustaleń śledczych wynika, że jej rodzeństwo urodziło się w sierpniu 2016 r, maju 2015 oraz latem 2013 r. Badania biegłych wykazały, że wszystkie dzieci zostały uduszone tuż po urodzeniu.

ycipk-c27x92

Najpierw znaleziono zwłoki dziewczynki, a później - zakopane w pobliżu domu - szczątki pozostałych noworodków.

Prokuratura zarzuca Aleksandrze J. dzieciobójstwo, a Dawidowi W. o pomocnictwo psychiczne w zabójstwach. Zdaniem śledczych to mężczyzna miał wywierać presję na partnerce, bo nie chciał więcej dzieci. Para ma 6-letniego synka Daniela.

ycipk-c27x92

Zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie grożą kary dożywocia. Zarzuty usłyszeli również rodzice Dawida W., bo prokuratorzy uznali, że małżeństwo składało fałszywe zeznania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dymisja szefa SOP po kuriozalnym incydencie. Włodzimierz Czarzasty: to są jaja!

ycipk-c27x92
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-c27x92

ycipk-c27x92
ycipk-c27x92