Trwa ładowanie...
d2t0n1a

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Przed nami śnieżna i mroźna noc

IMGW zapowiada, że w nocy z niedzieli na poniedziałek pogoda może przynieść bardzo niskie temperatury oraz intensywne opady śniegu. W niektórych rejonach kraju mogą pojawić się niebezpieczne zawieje i zamiecie śnieżne - dla tych obszarów wydane zostały ostrzeżenia.
Share
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Przed nami śnieżną i mroźna noc
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Przed nami śnieżną i mroźna nocŹródło: IMGW
d2t0n1a

Choć niedziela na tle ostatniego tygodnia była w Polsce dość ciepła, to noc z niedzieli na poniedziałek może przynieść siarczysty mróz. W niektórych regionach kraju pojawią się opady śniegu, które w połączeniu z silnym wiatrem tworzyć będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed silnym mrozem i śnieżycami

Po stosunkowo ciepłym dniu, w nocy zima pokaże swoje srogie oblicze. Na najsilniejsze mrozy przygotować powinni się mieszkańcy południowych krańców Polski. W pasie najdalej na południe wysuniętych powiatów województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego temperatury spaść mogą nawet poniżej -20 stopni Celsjusza.

d2t0n1a

Drugim obszarem objętym ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest północno-wschodnia Polska. Alerty przed bardzo niskimi temperaturami wydano dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, w których temperatura spaść może poniżej -16 stopni.

Zakopane. Takich tłumów nie było tu od dawna. Jedna rzecz niezwykle martwi

Ostrzeżeniami 1. stopnia na noc z niedzieli na poniedziałek objęte zostały również województwa świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie, gdzie meteorolodzy IMGW przewidują wystąpienie niebezpiecznych dla kierowców zawiei i zamieci śnieżnych.

Wiatr na wskazanych przez prognostyków terenach wiać może z prędkością ponad 55 km/h. W górach wiatr będzie jeszcze silniejszy, a jego prędkość może sięgnąć nawet 70 km/h.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t0n1a

Podziel się opinią

Share
d2t0n1a
d2t0n1a
Więcej tematów