ycipk-1beygz
Podsumowanie 26. Finału WOŚP. Padł rekord!

Podsumowanie 26. Finału WOŚP. Padł rekord!

126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak zwrócił do prezesa TVP, Jacka Kurskiego. "Niech mi pan nie mówić głupot, że nie mieliście czasu pokazywać WOŚP. Wstyd, wstyd, wstyd!"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1beygz

Dla porównania w 2017 roku WOŚP uzbierał 105 570 801,49 złotych. Pobito kolejny rekord i to o 20 milionów. - Nie chodzi o rekordy, choć one są zawsze miłe. Najważniejsze, że będziemy mogli kupić kolejny sprzęt medyczny ratujący życie. Dziękujemy wszystkim, którzy grali z nami, na całym świecie. Dziękujemy, że są i że czują tę moc. Zobaczcie, ile to radości przynosi – mówił Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej.

ycipk-1beygz

Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się również w ostrych słowach do prezesa TVP. - Panie Jacku Kurski, niech pan nie mówi bzdur, że jest 20 tys. organizacji w Polsce i nie może dać pan wszystkim czasu. Pan wie, które istotnie robią coś dla Polski. Nie znalazł pan dla nas czasu. Wstyd, wstyd, wstyd! To nie jest telewizja publiczna. Ta nazwa wam się nie należy! - mówił Owsiak.

Co więcej, zwrócił się również z apelem o wsparcie w sprawie planowanej ustawy o zbiórkach publicznych. Jurek Owisak zapowiedział zbiórkę podpisów w tej sprawie.

To jednak nie wszystko. Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol'and'Rock Festival. Powód? - Chodzi o prawa autorskie - poinformował Jurek Owsiak podczas podsumowania 26. finału WOŚP.

ycipk-1beygz

Zobacz także: Ceny niższe niż w barze mlecznym. Takie rzeczy tylko w Sejmie

Przypomnijmy: 26. finał WOŚP odbył się 14 stycznia 2018 roku. Nie tylko w Polsce, ale także w ponad 80 miastach na całym świecie, kwestowało około 120 tys. wolontariuszy. W tym celu powstało blisko 1700 sztabach.

Celem tej największej polskiej akcji charytatywnej było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Oprócz zbiórki ulicznej odbyły się tysiące koncertów, happeningów i innych wydarzeń, a o godz. 20 tradycyjnie przestrzeń nad wieloma miastami rozświetliło "Światełko do nieba".

ycipk-1beygz
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1beygz

ycipk-1beygz
ycipk-1beygz