Trwa ładowanie...

To już koniec Przystanku Woodstock. Owsiak: "zmieniamy nazwę"

Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol'and'Rock Festival. Powód? - Chodzi o prawa autorskie - poinformował Jurek Owsiak podczas podsumowania 26. finału WOŚP.
Share
Tak było na ostatnim Woodstocku
Tak było na ostatnim WoodstockuŹródło: WP.PL, Fot: Jarosław Kociszewski
d3yem9r

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać 126 373 804,34 złotych. Padł rekord, a celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

To jednak nie wszystko. O zmianie nazwy zadecydowały względy prawne, związane z właścicielem nazwy Woodstock - Michaelem Langiem.

- Cierpliwość autora się wyczerpała. Musimy zmienić nazwę festiwalu Woodstock - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

- Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać – mówi Owsiak, który jest pomysłodawcą i dyrektorem generalnym festiwalu.

d3yem9r

– Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nienastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! - tłumaczy Jurek Owsiak.

Pol'And'Rock Festival odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia, w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą.

*Zobacz także: Przystanek Woodstock 2017. Przeżyjmy to jeszcze raz! *

d3yem9r

Podziel się opinią

Share
d3yem9r
d3yem9r
Więcej tematów