Trwa ładowanie...

PO rzuca wyzwanie PiS-owi. Ale rządzący stawiają warunki

PiS żąda od PO przeprosin za bycie "opozycją totalną". To reakcja na propozycję cyklu debat polityków Platformy z ministrami rządu Beaty Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Warunków jest więcej.
Share
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaŹródło: PAP
d3yqzk0

Według planu PO, debaty mieliby odbyć m.in. b. wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim; b.szef MON Tomasz Siemoniak z obecnym ministrem tego resortu Antonim Macierewiczem; b. minister sprawiedliwości Borys Budka z obecnym - Zbigniewem Ziobro oraz poseł Krzysztof Brejza z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem.

Zwieńczeniem byłby "podjedynek" na argumenty między przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O szczegółach mówił sam Schetyna podczas konferencji prasowej.

PiS stawia warunki

Co na to PiS? Jak mówiła rzeczniczka Beata Mazurek na briefingu w Sejmie, "rozmawiać można z każdym, kto chce w sposób cywilizowany prowadzić debatę, a nie z tymi, którzy określają się jako opozycja totalna". I podała warunki - przeprosiny za blokowanie mównicy w Sejmie oraz potępienie uniemożliwiania wjazdu na Wawel.

PiS oczekuje również odpowiedzi na pytania, które rzeczniczka PiS zadała politykom PO w zeszłym tygodniu. Chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego, plany wobec programu 500 plus, likwidację CBA i IPN oraz wolę przyjęcia imigrantów.

d3yqzk0

- To nie są warunki graniczne, to jest uczciwość, która wymaga dwóch stron, elementarna uczciwość, przede wszystkim w stosunku do Polaków (...) Pozwólcie, że tak jak PO ma oczekiwania w stosunku do nas, tak i my będziemy mieli oczekiwania w stosunku do PO - mówiła Mazurek.

Zaznaczyła, że propozycja PO to "poniesienie klęski", a partia ta "niepotrzebnie kluczy".

Reakcja Szydło

Głos w sprawie zabrała następnie premier Beata Szydło, która podtrzymała linię zaprezentowaną przez Mazurek. - Myślę, że najważniejszą sprawą dzisiaj dla pana Grzegorza Schetyny i Platformy, jeżeli oni chcą rozmawiać o programie, to odpowiedzieć na cztery proste pytania, które zostały im zadane i do dzisiaj odpowiedzi na nie nie słyszeliśmy - oświadczyła szefowa rządu.

d3yqzk0

Dodała, że nie przypomina sobie, by otrzymała ofertę od lidera Platformy.

Co zrobi PO? Kolejny krok należy do nich.

d3yqzk0

Podziel się opinią

Share
d3yqzk0
d3yqzk0
Więcej tematów