Trwa ładowanie...

Po Polsce będą jeździć billboardy z politykami PiS. To "konwój wstydu"

- Do piątku po ulicach Warszawy będzie jeździł "Konwój Wstydu" prezentujący tych, którzy przyznali sobie nagrody. Późnej pojedzie do regionów, żeby pokazać Polakom arogancję i butę polityków PiS – zapowiedział poseł PO Mariusz Witczak.

Share
Po Polsce będą jeździć billboardy z politykami PiS. To "konwój wstydu"
Źródło: WP.PL
d2hoxkh

Na plakatach jest m.in. Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki, którzy dostali ponad 70 tys., Beata Szydło z nagrodą 65 tys. zł czy nagrodzony 82 tys. zł Mariusz Błaszczak. Jak tłumaczą posłowie PO, w ten sposób chcą pokazać wyborcom i sąsiadom polityków rządu, jak wygląda zapowiadana przez PiS pokora i skromność.

- Żądamy od Jarosława Kaczyńskiego żeby zmusił Mateusza Morawieckiego i ministrów, żeby oddali te nagrody – mówił podczas konferencji prasowej Mariusz Witczak.

Poseł Krzysztof Brejza przypomniał, że wysokość premii została ujawniona po interpelacji posłów PO. – To jest skok na kasę. To jest system drugich pensji – ocenił. Jak przekonuje, partia dysponuje ekspertyzami prawnymi świadczące o tym, że nagrody zostały przyznane bezprawnie.

d2hoxkh

- Politycy PiS wypłacili sobie horrendalne pieniądze. Emeryci czy młodzi ludzie musieliby oszczędzać przez lata, żeby je zebrać – dodał Krzysztof Brejza.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: „Radziłbym politykom PiS przestać łamać praworządność”

d2hoxkh

Podziel się opinią

Share
d2hoxkh
d2hoxkh
Więcej tematów