Po Polsce będą jeździć billboardy z politykami PiS. To "konwój wstydu"

- Do piątku po ulicach Warszawy będzie jeździł "Konwój Wstydu" prezentujący tych którzy przyznali sobie nagrody. Późnej pojedzie do regionów, żeby pokazać Polakom arogancję i butę polityków PiS – zapowiedział poseł PO Mariusz Witczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Witczak mówił, że PO chce pokazać skromność i pokorę PiS
Mariusz Witczak mówił, że PO chce pokazać skromność i pokorę PiS (WP.PL)

Na plakatach jest m.in. Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki, którzy dostali ponad 70 tys., Beata Szydło z nagrodą 65 tys. zł czy nagrodzony 82 tys. zł Mariusz Błaszczak. Jak tłumaczą posłowie PO, w ten sposób chcą pokazać wyborcom i sąsiadom polityków rządu, jak wygląda zapowiadana przez PiS pokora i skromność.

- Żądamy od Jarosława Kaczyńskiego żeby zmusił Mateusza Morawieckiego i ministrów, żeby oddali te nagrody – mówił podczas konferencji prasowej Mariusz Witczak.

Poseł Krzysztof Brejza przypomniał, że sprawa premii wyszła po interpelacji posłów PO. – To jest skok na kasę. To jest system drugich pensji – ocenił. I dodał, że partia ma ekspertyzy świadczące o tym, że nagrody zostały przyznane bezprawnie.

- Politycy PiS wypłacili sobie horrendalne pieniądze. Emeryci czy młodzi ludzie musieliby oszczędzać przez lata, żeby zebrać takie pieniądze – dodał Krzysztof Brejza.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski: „Radziłbym politykom PiS przestać łamać praworządność”