Trwa ładowanie...
d2nhagq
d2nhagq

PO ostrzega KOD przed Michałem Kamińskim. Grabiec: nie sądzę by jego światła myśl miała im pomóc

- KOD ma być szalupą ratunkową dla koła Europejscy Demokraci - tak rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec skomentował przystąpienie nowego sejmowego koła do koalicji Wolność, Równość, Demokracja. Zrzesza ona partie opozycyjne wobec PiS. W gronie tym nie ma jednak Platformy Obywatelskiej. Komentarze polityków zebrał Mariusz Szymczuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nhagq

- Michał Kamiński, kiedy był w PiS sprawił, że przegrała ona wybory, a potem był w PO i też był współodpowiedzialny za przegraną Platformy. Nie sądzę by jego światła myśl miała pomóc KOD - ocenił w rozmowie z WP Jan Grabiec. Dodał, że "PO nie chce wchodzić do koalicji Wolność, Równość, Demokracja, bo jest ona amatorsko skonstruowana". - Te partie bardzo szybko się pokłócą - wyjaśnił.

- Nie chcę wchodzić w polemikę, bo PO nie jest dziś naszym wrogiem, a chcemy żeby była sojusznikiem - wyjaśnił Michał Kamiński. Dodał, że ich celem jest "odsunięcie obozu złej zmiany od rządów".

d2nhagq

- To nie jest koalicja o charakterze wyborczym, to ma być sygnał dla PiS, że są ugrupowania, które nie zgadzają się z ich działaniami - powiedziała reporterowi WP Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

- Nie jesteśmy żadną szalupą, bo nie jesteśmy żadnym miejscem, gdzie można się realizować politycznie - wyjaśnił z kolei przewodniczący KOD Mateusz Kijowski. Dodał, że w "demokratycznym państwie partie polityczne zabiegają o obywateli".

W rozmowie z reporterem WP zaprzeczył także jakoby kiedykolwiek nawoływał do budowy "państwa podziemnego". - Podałem jako przykład, że kiedy zagrożone są podstawy demokratycznych instytucji, Polacy potrafią się jednoczyć i tworzyć własne instytucje. Jako przykład podałem państwo podziemne, ale oczywiście nie był to przykład do realizacji, tylko przykład pokazujący, że umiemy - wyjaśnił Kijowski.

d2nhagq

Podziel się opinią

Share

d2nhagq

d2nhagq
Więcej tematów