Trwa ładowanie...
d4jngnk

Piwnik zdymisjonowała Wojciecha Hopa

Minister Barbara Piwnik podjęła decyzję o dymisji prokuratora Okręgowego w Słupsku Wojciecha Hopa. Od najbliższego poniedziałku stanowisko to obejmie Mirosław Kido, dotychczasowy zastępca prokuratora apelacyjnego w Gdańsku.

d4jngnk

Ministerstwo sprawiedliwości nie podało przyczyny odwołania prokuratora Hopa, nieoficjalnie mówi się jednak, że dymisja może mieć związek ze sprawą, która toczy się przeciwko jego bratu, byłemu prokuratorowi apelacyjnemu z Katowic - Jerzemu Hopowi.

Tygodnik Newseek napisał w kwietniu, że Jerzy Hop wydaje więcej niż zarabia, mieszka w luksusowym mieszkaniu w dzielnicy willowej Rybnika, a on i jego żona - nauczycielka - jeżdżą luksusowymi samochodami.

Tygodnik podał też, że Hop proponował śląskim przedsiębiorcom wpłaty na "artykuły biurowe dla prokuratury". Faktury za nie miała wystawiać nie działająca już firma ACS - w jej władzach zasiadał odwołany w Słupsku brat Jerzego Hopa - Wojciech Hop.

W kwietniu minister sprawiedliwości Barbara Piwnik odwołała prokuratora Jerzego Hopa z zajmowanego stanowiska. Przyczyną odwołania Hopa było jego publiczne zaprzeczenie, że został zobowiązany przez minister Piwnik do przesłania szczegółowych wyjaśnień dotyczących zarzutów stawianych mu przez tygodnik Newsweek. (an)

d4jngnk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jngnk
Więcej tematów