Trwa ładowanie...
d1spz9q

PiS wydało najwięcej na spoty wyborcze. Pozostałe partie daleko w tyle

Prawo i Sprawiedliwość wydało na emisję spotów wyborczych więcej niż pozostałe ugrupowania razem wzięte - podaje press.pl. Wydatki partii Jarosława Kaczyńskiego wyniosły ponad 2,5 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS zapłacił za emisję spotów więcej niż inne partie łącznie
PiS zapłacił za emisję spotów więcej niż inne partie łącznie (East News)
d1spz9q

Jak wynika z danych cennikowych Nielsen Audience Measurement, KW PiS przeznaczył na spoty w telewizji 2,55 mln zł. Materiały partii były emitowane w TVP 1, TVP Info, Polsacie i należącym do Grupy TVN i Discovery Polska NTL Radomsko.

Kolejne miejsce pod względem funduszy przeznaczonych na emisję spotów wyborczych zajął KW Wolność w Samorządzie, który wydał 726,4 tys. zł (spoty w Polsacie, Polsat News). Zestawienie przygotowane przez Nielsena uwzględnia również KW Koalicja Obywatelska - 331,1 tys. zł (Polsat, TVN), KW Jacka Wojciechowicza Akcja Warszawa - 201,3 tys. zł (TVN 24), KW PSL - 115 tys. zł (TVP 1, TVP Info, TVN 24), KW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 22,7 tys. zł (TVN 24) oraz KW Wolni i Solidarni - 3,3 tys. zł (TVS).

Niektóre z wyemitowanych przez PiS spotów wzbudziły spore kontrowersje. Tak było m.in. z wyborczą reklamówką Patryka Jakiego, w której kandydat na prezydenta stolicy pojawił się fragment programu z udziałem dziennikarki TVP Justyny Śliwowskiej. - Wbrew decyzji polskiego rządu Grzegorz Schetyna zapowiedział przyjmowanie uchodźców - powiedziała w cytowanym materiale.

d1spz9q

Zobacz także: Michał Kamiński ostro o Kaczyńskim: tak zachowują się dyktatorzy

Przypomnijmy, że Śliwowska odcięła się od spotu PiS. "Sprzeciwiam się jakimkolwiek próbom wykorzystywania mnie do jakichkolwiek działań o charakterze partyjnym. Działanie te godzą w moje dobra osobiste chronione prawem. Oczekuję niezwłocznego usunięcia mojego wizerunku i przeprosin" - napisała na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1spz9q

Podziel się opinią

Share

d1spz9q

d1spz9q
Więcej tematów