Trwa ładowanie...
d40slaa

PiS przedstawił projekt ustawy - minimum dwie lekcje historii tygodniowo

Klub PiS przedstawił projekt ustawy o nauczaniu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, który - jak przekonywali posłowie PiS - "ma powstrzymać destrukację edukacji historycznej". Projekt przewiduje minimum dwie godziny lekcji historii tygodniowo.

d40slaa
d40slaa

Projekt ustawy PiS ma związek - jak mówił poseł tej partii Kazimierz Michał Ujazdowski - z planowanymi przez Ministerstwa Edukacji Narodowej zmianami w programach nauczania dotyczącymi lekcji historii. Według Ujazdowskiego oznaczać będą one "tak naprawdę drastyczne ograniczenie historii w gimnazjach i szkołach ponadagimnazjalnych".

Ujazdowski zaznaczył, że projekt PiS "to jest ostatnia deska ratunku, ale zarazem rozwiązanie systemowe". Przekonywał, że ustawa proponowana przez PiS zapewni "obowiązkowy i integralny charakter" kursu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Poseł tłumaczył, że projekt PiS przewiduje minimalny wymiar lekcji historii na poziomie 180 godzin, czyli minimum dwie lekcje tygodniowo. Projekt złożony zostanie w sejmie jeszcze dziś.

d40slaa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40slaa
Więcej tematów