ycipk-1fashv

PiS dystansuje w badaniu poparcia. Ogromna przewaga nad resztą stawki

Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do parlamentu krajowego. Partia pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego miałaby przewagę zarówno gdyby Koalicja Europejska startowała osobno, jak i razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do Sejmu
Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do Sejmu (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-1fashv

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć oddania głosu na PiS i partie satelickie, zadeklarowałoby 40,6 proc. Sporą stratę zanotowałaby PO - ma 22,9 proc. poparcia. Trzecie miejsce przypadłoby Wiośnie Roberta Biedronia - 9 proc. Czwartą pozycję zająłby Kukiz'15 z poparciem na poziomie 8,9 proc. Próg wyborczy przekroczyło też PSL - 5,5 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla wpolityce.pl.

Gdyby Koalicja Europejska zdecydowała się startować razem, to Zjednoczona Prawica wciąż byłaby na czele. Sojusz pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego mógłby liczyć na jeszcze wyższe poparcie - 44,1 proc. Na KE, wraz z PSL, głos oddałoby 27,8 proc. respondentów. Próg przekroczyłby też Kukiz'15 - 10,5 proc. i Wiosna Roberta Biedronia z 10,2 proc. poparciem.

ycipk-1fashv

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-29 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie Polaków. Badanie zrealizowano metodą wywiadu przeprowadzonego przez otrzymanie kwestionariusza lub ankiety drogą internetową i wypełnienie go on-line.

Zobacz także: Kwaśniewski m.in. o Arłukowiczu: nie szukajcie na siłę nowych liderów

ycipk-1fashv

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fashv

ycipk-1fashv
ycipk-1fashv