Trwa ładowanie...

PiS dystansuje w badaniu poparcia. Ogromna przewaga nad resztą stawki

Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do parlamentu krajowego. Partia pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego miałaby przewagę zarówno gdyby Koalicja Europejska startowała osobno, jak i razem.

Share
PiS dystansuje w badaniu poparcia. Ogromna przewaga nad resztą stawki
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d2xbp68

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć oddania głosu na PiS i partie satelickie, zadeklarowałoby 40,6 proc. Sporą stratę zanotowałaby PO - ma 22,9 proc. poparcia. Trzecie miejsce przypadłoby Wiośnie Roberta Biedronia - 9 proc. Czwartą pozycję zająłby Kukiz'15 z poparciem na poziomie 8,9 proc. Próg wyborczy przekroczyło też PSL - 5,5 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla wpolityce.pl.

Gdyby Koalicja Europejska zdecydowała się startować razem, to Zjednoczona Prawica wciąż byłaby na czele. Sojusz pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego mógłby liczyć na jeszcze wyższe poparcie - 44,1 proc. Na KE, wraz z PSL, głos oddałoby 27,8 proc. respondentów. Próg przekroczyłby też Kukiz'15 - 10,5 proc. i Wiosna Roberta Biedronia z 10,2 proc. poparciem.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-29 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie Polaków. Badanie zrealizowano metodą wywiadu przeprowadzonego przez otrzymanie kwestionariusza lub ankiety drogą internetową i wypełnienie go on-line.

Zobacz także: Kwaśniewski m.in. o Arłukowiczu: nie szukajcie na siłę nowych liderów

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xbp68

Podziel się opinią

Share
d2xbp68
d2xbp68
Więcej tematów