Trwa ładowanie...
d1vb890

PiS dystansuje w badaniu poparcia. Ogromna przewaga nad resztą stawki

Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do parlamentu krajowego. Partia pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego miałaby przewagę zarówno gdyby Koalicja Europejska startowała osobno, jak i razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do Sejmu
Zjednoczona Prawica wygrywa w badaniu poparcia w wyborach do Sejmu (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1vb890

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć oddania głosu na PiS i partie satelickie, zadeklarowałoby 40,6 proc. Sporą stratę zanotowałaby PO - ma 22,9 proc. poparcia. Trzecie miejsce przypadłoby Wiośnie Roberta Biedronia - 9 proc. Czwartą pozycję zająłby Kukiz'15 z poparciem na poziomie 8,9 proc. Próg wyborczy przekroczyło też PSL - 5,5 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla wpolityce.pl.

Gdyby Koalicja Europejska zdecydowała się startować razem, to Zjednoczona Prawica wciąż byłaby na czele. Sojusz pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego mógłby liczyć na jeszcze wyższe poparcie - 44,1 proc. Na KE, wraz z PSL, głos oddałoby 27,8 proc. respondentów. Próg przekroczyłby też Kukiz'15 - 10,5 proc. i Wiosna Roberta Biedronia z 10,2 proc. poparciem.

d1vb890

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-29 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie Polaków. Badanie zrealizowano metodą wywiadu przeprowadzonego przez otrzymanie kwestionariusza lub ankiety drogą internetową i wypełnienie go on-line.

Zobacz także: Kwaśniewski m.in. o Arłukowiczu: nie szukajcie na siłę nowych liderów

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vb890

Podziel się opinią

Share
d1vb890
d1vb890
Więcej tematów