Trwa ładowanie...
d1pro9w

Towarzystwo Dziennikarskie krytykuje TVP. "Organ propagandowy partii rządzącej"

Organizacja uważa, że materiały zamieszczane przez Telewizję Polską propagowały wyborcze hasła PiS i umniejszały przekaz opozycji. Według Towarzystwa Dziennikarskiego takie działania mogą wpływać na uczciwość wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Towarzystwo Dziennikarskie krytykuje "Wiadomości" TVP
Towarzystwo Dziennikarskie krytykuje "Wiadomości" TVP (PAP, Fot: Jan Bogacz,Ireneusz Sobieszczuk)
d1pro9w

Towarzystwo Dziennikarskie przez dwa tygodnie przed wyborami oglądało "Wiadomości" TVP. Organizacja uważa, że Telewizja Publiczna działa wyłącznie jako "organ propagandowy rządzącej partii". Materiały zamieszczane w głównym programie informacyjnym miały propagować hasła wyborcze PiS i umniejszać przekaz prezentowany przez opozycję - czytamy na portalu wyborcza.pl.

Politycy PiS w "Wiadomościach" mieli być faworyzowani w kontekście dostępności, a paski z zapowiedziami materiałów miały brzmieć jak "cytaty z wypowiedziami na wiecach wyborczych". "Telewizja Publiczna zlekceważyła ustawowy obowiązek bezstronności pluralizmu" - twierdzi Towarzystwo Dziennikarskie.

d1pro9w

Według organizacji miliard złotych przekazany na TVP powinien być dodany do wydatków komitetu PiS. Dodatkowo Telewizja Polska ma mieć również poparcie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ma nie reagować na skargi pod jej adresem. Działania TVP miały według Towarzystwa Dziennikarskiego naruszyć rywalizację wyborczą, co mogło wpłynąć na uczciwość wyborów.

Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pro9w

Podziel się opinią

Share

d1pro9w

d1pro9w
Więcej tematów