Piotr Pytel zwolniony z prokuratury. Generał odmówił składania zeznań

O zakończeniu przesłuchania poinformowała żona generała Piotra Pytla. "Zakończyło się przesłuchanie. Mąż został zwolniony. Więcej nie wiem, bo rozmawialiśmy tylko chwilę" - napisała na Twitterze Dorota Pytel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Pytel stwierdził, że śledztwo jest polityczne
Piotr Pytel stwierdził, że śledztwo jest polityczne (Agencja Gazeta)

Gen. Piotr Pytel wychodząc z prokuratury powiedział dziennikarzom, że nie może udzielać żadnych informacji. Według niego śledztwo jest polityczne. - Odmówiłem składania zeznań, trudno się odnosić do tak absurdalnych kwestii – powiedział.

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową w środę rano. Sprawa ma związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński do zatrzymania doszło na polecenie wydziału ds. wojskowych prokuratury. Generał usłyszał zmieniony zarzut w śledztwie, w którym ma status podejrzanego.

Bezpośrednim powodem zatrzymania było nieuznanie otrzymanego od generała zwolnienia lekarskiego. Generał miał się wczoraj stawić na przesłuchanie w sprawie stawianych mu zarzutów.

Rano orońca generała Antoni Kania-Sieniawski mówił, że czynności w prokuraturze zaplanowano na godz. 12. Przesłuchanie zakończyło się przed godz. 16.