Trwa ładowanie...
d12z0b8

Piotr Pytel zwolniony z prokuratury. Generał odmówił składania zeznań

O zakończeniu przesłuchania poinformowała żona generała Piotra Pytla. "Zakończyło się przesłuchanie. Mąż został zwolniony. Więcej nie wiem, bo rozmawialiśmy tylko chwilę" - napisała na Twitterze Dorota Pytel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Pytel stwierdził, że śledztwo jest polityczne
Piotr Pytel stwierdził, że śledztwo jest polityczne (Agencja Gazeta)
d12z0b8

Gen. Piotr Pytel wychodząc z prokuratury powiedział dziennikarzom, że nie może udzielać żadnych informacji. Według niego śledztwo jest polityczne. - Odmówiłem składania zeznań, trudno się odnosić do tak absurdalnych kwestii – powiedział.

Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową w środę rano. Sprawa ma związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami.

d12z0b8

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński do zatrzymania doszło na polecenie wydziału ds. wojskowych prokuratury. Generał usłyszał zmieniony zarzut w śledztwie, w którym ma status podejrzanego.

Bezpośrednim powodem zatrzymania było nieuznanie otrzymanego od generała zwolnienia lekarskiego. Generał miał się wczoraj stawić na przesłuchanie w sprawie stawianych mu zarzutów.

Rano orońca generała Antoni Kania-Sieniawski mówił, że czynności w prokuraturze zaplanowano na godz. 12. Przesłuchanie zakończyło się przed godz. 16.

d12z0b8

Podziel się opinią

Share
d12z0b8
d12z0b8
Więcej tematów