Trwa ładowanie...
d4gkras

Piotr Müller: mechanizm dyscyplinowania sędziów powinien być bardziej skuteczny

- Mechanizm dyscyplinowania sędziów jest przez nich podważany. W resorcie sprawiedliwości toczą się prace w tej kwestii - poinformował Piotr Müller. Rzecznik rządu zabrał głos również ws. Mariana Banasia. Zaznaczył, że jeśli nie będzie dymisji szefa NIK to "trzeba będzie rozważyć wdrożenie planu B".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu Piotr Müller
Rzecznik rządu Piotr Müller (PAP)
d4gkras

Rzecznik rządu Piotr Müller był gościem programu "Graffiti" na antenie Polsat News. Był pytany m.in. o aferę ws. szefa NIK. - Jeżeli w najbliższym czasie nie będzie dymisji Mariana Banasia, trzeba będzie rozważyć wdrożenie planu B - stwierdził Müller.

Podkreślił również, że "ma nadzieję, że ws. szefa NIK nie trzeba będzie wdrażać żadnych prac legislacyjnych", a zwolnienie syna Mariana Banasia z banku Pekao nie jest związane z sytuacją wokół NIK. - Doszukiwanie się związków przyczynowo-skutkowych jest nietrafione - powiedział Piotr Müller.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia wyroku TSUE ws. reformy sądownictwa. Zdaniem rzecznika rządu, "niektórzy sędziowie skrajnie nadinterpretują ten wyrok". - Konstytucja mówi jasno: jak prezydent powołuje danego sędziego, to nikt nie może podważyć tego powołania - zaznaczył Müller.

d4gkras

Wulgarne wystąpienie Frasyniuka. Krytyczna reakcja Siemoniaka

- Jest w niej też zapis o apolityczności sędziów. W tej sprawie są duże wątpliwości w kontekście ich udziału w wielu demonstracjach z politykami - dodał.

- Mechanizm dyscyplinowania sędziów jest przez nich podważany. W resorcie sprawiedliwości toczą się prace w tej kwestii - zdradził Piotr Müller, podkreślając że autorzy nowych przepisów "będą czerpać ze sprawdzonych rozwiązań w UE". - Mechanizm dyscyplinowania sędziów powinien być bardziej skuteczny - powiedział rzecznik rządu.

d4gkras

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gkras

Podziel się opinią

Share

d4gkras

d4gkras
Więcej tematów