Trwa ładowanie...
Piotr Müller

Piotr Müller: mechanizm dyscyplinowania sędziów powinien być bardziej skuteczny

- Mechanizm dyscyplinowania sędziów jest przez nich podważany. W resorcie sprawiedliwości toczą się prace w tej kwestii - poinformował Piotr Müller. Rzecznik rządu zabrał głos również ws. Mariana Banasia. Zaznaczył, że jeśli nie będzie dymisji szefa NIK to "trzeba będzie rozważyć wdrożenie planu B".

Share
Piotr Müller: mechanizm dyscyplinowania sędziów powinien być bardziej skuteczny
Źródło: PAP
d2s5mbg

Rzecznik rządu Piotr Müller był gościem programu "Graffiti" na antenie Polsat News. Był pytany m.in. o aferę ws. szefa NIK. - Jeżeli w najbliższym czasie nie będzie dymisji Mariana Banasia, trzeba będzie rozważyć wdrożenie planu B - stwierdził Müller.

Podkreślił również, że "ma nadzieję, że ws. szefa NIK nie trzeba będzie wdrażać żadnych prac legislacyjnych", a zwolnienie syna Mariana Banasia z banku Pekao nie jest związane z sytuacją wokół NIK. - Doszukiwanie się związków przyczynowo-skutkowych jest nietrafione - powiedział Piotr Müller.

d2s5mbg

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia wyroku TSUE ws. reformy sądownictwa. Zdaniem rzecznika rządu, "niektórzy sędziowie skrajnie nadinterpretują ten wyrok". - Konstytucja mówi jasno: jak prezydent powołuje danego sędziego, to nikt nie może podważyć tego powołania - zaznaczył Müller.

Wulgarne wystąpienie Frasyniuka. Krytyczna reakcja Siemoniaka

- Jest w niej też zapis o apolityczności sędziów. W tej sprawie są duże wątpliwości w kontekście ich udziału w wielu demonstracjach z politykami - dodał.

- Mechanizm dyscyplinowania sędziów jest przez nich podważany. W resorcie sprawiedliwości toczą się prace w tej kwestii - zdradził Piotr Müller, podkreślając że autorzy nowych przepisów "będą czerpać ze sprawdzonych rozwiązań w UE". - Mechanizm dyscyplinowania sędziów powinien być bardziej skuteczny - powiedział rzecznik rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s5mbg

Podziel się opinią

Share
d2s5mbg
d2s5mbg
Więcej tematów