Trwa ładowanie...
dsontvg

Pijany i nagi komendant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci. "Może zostać wydalony ze służby"

Trwa procedura odwołania komendanta Komisariatu Policji w Szczekocinach Jacka Haasa ze stanowiska. Powód? W ubiegłym roku policjant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci. Był pijany i kompletnie nagi. - 1 lutego wszczęto postępowanie dyscyplinarne w sprawie nieobyczajnego zachowania komendanta. Asp. szt. Jacek Haas przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Decyzja zapadnie na początku marca, policjant może zostać wydalony ze służby - powiedział Wirtualnej Polsce nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa procedura odwołania komendanta asp. szt. Jacka Haasa
Trwa procedura odwołania komendanta asp. szt. Jacka Haasa (Policja)
dsontvg

Do sprawy jako pierwszy dotarł "Dziennik Zachodni". Opisał on wydarzenia, do których doszło w ubiegłym roku, na terenie jednego z basenów w powiecie zawierciańskim. Jest on zlokalizowany na terenie ośrodka organizującego różnego rodzaju przyjęcia i imprezy. Akurat w tym dniu, na basenie były prawie same dzieci. Z relacji świadków wynika, że komendant Jacek Haas wpadł do basenu.

- Był kompletnie nagi, nie miał na sobie ręcznika. Dodatkowo był tak pijany, że nie potrafił utrzymać się na nogach i w pewnym momencie wpadł do basenu, w którym kąpały się dzieci - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" jedna z osób, która była w tym dniu na basenie.

Postępowanie dyscyplinarne trwa. Policjant może zostać wydalony ze służby

dsontvg

Policjant został szybko okryty ręcznikiem przez kolegów i zabrany z terenu basenu. Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu wszczęła postępowanie dyscyplinarne. 1 lutego wdrożono procedurę administracyjną zmierzająca do jego odwołania.

- Taka procedura trwa dokładnie miesiąc. Asp. szt. Jacek Haas złożył prośbę o zwolnienie ze służby, jednak została ona rozpatrzona negatywnie. Powodem jest trwające postępowanie dyscyplinarne. Obecnie komendant przebywa na zwolnieniu lekarskim. Istnieje możliwość, że policjant zostanie wydalony ze służby - powiedział WP nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Nowym komendantem może zostać asp. szt. Grzegorz Olechnowicz, dotychczasowy zastępca komendanta KP w Szczekocinach.

dsontvg

Podziel się opinią

Share
dsontvg
dsontvg
Więcej tematów