Trwa ładowanie...

Pijany i nagi komendant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci. "Może zostać wydalony ze służby"

Trwa procedura odwołania komendanta Komisariatu Policji w Szczekocinach Jacka Haasa ze stanowiska. Powód? W ubiegłym roku policjant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci. Był pijany i kompletnie nagi. - 1 lutego wszczęto postępowanie dyscyplinarne w sprawie nieobyczajnego zachowania komendanta. Asp. szt. Jacek Haas przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Decyzja zapadnie na początku marca, policjant może zostać wydalony ze służby - powiedział Wirtualnej Polsce nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Pijany i nagi komendant wpadł do basenu, w którym bawiły się dzieci. "Może zostać wydalony ze służby"Źródło: Policja
d1tthrf
d1tthrf

Do sprawy jako pierwszy dotarł "Dziennik Zachodni". Opisał on wydarzenia, do których doszło w ubiegłym roku, na terenie jednego z basenów w powiecie zawierciańskim. Jest on zlokalizowany na terenie ośrodka organizującego różnego rodzaju przyjęcia i imprezy. Akurat w tym dniu, na basenie były prawie same dzieci. Z relacji świadków wynika, że komendant Jacek Haas wpadł do basenu.

- Był kompletnie nagi, nie miał na sobie ręcznika. Dodatkowo był tak pijany, że nie potrafił utrzymać się na nogach i w pewnym momencie wpadł do basenu, w którym kąpały się dzieci - powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" jedna z osób, która była w tym dniu na basenie.

Postępowanie dyscyplinarne trwa. Policjant może zostać wydalony ze służby

Policjant został szybko okryty ręcznikiem przez kolegów i zabrany z terenu basenu. Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu wszczęła postępowanie dyscyplinarne. 1 lutego wdrożono procedurę administracyjną zmierzająca do jego odwołania.

- Taka procedura trwa dokładnie miesiąc. Asp. szt. Jacek Haas złożył prośbę o zwolnienie ze służby, jednak została ona rozpatrzona negatywnie. Powodem jest trwające postępowanie dyscyplinarne. Obecnie komendant przebywa na zwolnieniu lekarskim. Istnieje możliwość, że policjant zostanie wydalony ze służby - powiedział WP nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Nowym komendantem może zostać asp. szt. Grzegorz Olechnowicz, dotychczasowy zastępca komendanta KP w Szczekocinach.

d1tthrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tthrf
Więcej tematów