Trwa ładowanie...

Piesza wbiegła na jezdnię. Kierowca zareagował w ostatnim momencie

Groźne zdarzenie miało miejsce na jednej z łódzkich ulic. Kobietę, która nagle wtargnęła na trzypasmową jezdnię, najprawdopodobniej uratował dźwięk klaksonu jednego z kierowców. Mężczyzna w ten sposób ostrzegł innych użytkowników drogi. Mimo tej reakcji jednak, nie udało się uniknąć potrącenia. Piesza przeleciała przez maskę auta jadącego lewym pasem.

Wypadek w Łodzi. Piesza wtargnęła na trzypasmową jezdnię/ Zdjęcie ilustracyjne Wypadek w Łodzi. Piesza wtargnęła na trzypasmową jezdnię/ Zdjęcie ilustracyjne Fot: Jakub Walasek/REPORTER
djcwg7r

Do niebezpiecznego wypadku doszło 3 lutego br. w Łodzi, na trzypasmowej ulicy Pabianickiej - poinformował Fakt.pl. Cały incydent zarejestrowała kamerka, zamontowano wewnątrz pojazdu jednego z uczestników zdarzenia.

Film z wypadku trafił do sieci. Na załączonym materiale wideo widać trzypasmową jezdnię z perspektywy kierowcy, jadącego środkowym pasem. W pewnym momencie na ulicę pojawia się piesza - która wtargnęła na jezdnię, by zdążyć na tramwaj. Z lewej strony widać bowiem, jak pojazd komunikacji miejskiej zatrzymuje się na przystanku. Kobieta biegnie przez środek trzypasmówki, nie zważając na jadące auta oraz fakt, że w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych.

Łódź. Wbiegła na jezdnię. Jej życie prawdopodobnie uratował klakson

Kierowca jadący środkowym pasem natychmiast zareagował. Widząc wbiegającą na jezdnię kobietę, zaczął hamować i użył klaksonu - do czego wcześniej wezwał go pasażer auta. W tym przypadku użycie klaksonu miało informować innych kierowców o niebezpieczeństwie, wynikającym ze zdarzenia na drodze. Wbrew powszechnej opinii, że klakson ma jedyne zastosowanie w przypadku wyrażenia opinii na temat czyjegoś sposobu jazdy, czasem może uratować zdrowie i życie.

djcwg7r

Tak stało się najprawdopodobniej w tym przypadku. Użycie klaksonu uratowało życie pieszej. Kierowca jadący pasem lewym, najbardziej przylegającym do torowiska i przystanku, zaczął gwałtownie hamować. Należy zaznaczyć, że mimo jazdy zgodnie z przepisami, w przypadku nagłego hamowania auto nie am fizycznych możliwości zatrzymania się w miejscu.

Kierowca wcisnął hamulec i usiłował ominąć kobietę. Uderzył ją jednak bokiem auta. Piesza przeleciała przez maskę, lądując na ulicy. Nie wiadomo czy uległa poważniejszym obrażeniom, na filmie widać jednak, że była przytomna i usiłowała sama wstać.

Potrącenie pieszej na trzypasmowej jezdni w Łodzi #749 Wasze Filmy

"Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 metrów od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu Jednakże poza przejściem pieszy może pokonać jezdnię pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy ustępuje wówczas pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi obowiązany jest iść drogą najkrótszą" - można przeczytać na oficjalnych stronach policji.

Zobacz też: Prof. Filipiak: Jesteśmy jednym z krajów, który najmniej testuje pod kątem COVID-19

Źródło: Fakt.pl, Youtube

djcwg7r

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djcwg7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djcwg7r
Więcej tematów