"Pieseł" zamiast ptaka. Kontrowersyjna decyzja Muska
Kryptowaluta dogecoin zyskała w poniedziałek ponad 30 proc. po tym, jak właściciel Twittera, Elon Musk, zmienił logotyp platformy - niebieskiego ptaka na psa, który jest symbolem dogecoin. To kolejny "wybryk" Muska, po przejęciu serwisu w październiku 2022 roku.
Zmiana logotypu Twittera na znak krypotowaluty dogecoin ("doge" można przetłumaczyć na język polski jako "pieseł"), to nie przypadek. Jak podaje CNBC, w piątek prawnicy Twittera i Elona Muska zwrócili się do sądu o odrzucenie pozwu wartości 258 miliardów dolarów, w którym oskarżono miliardera o manipulowanie ceną dogecoin.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czy tanie linie lotnicze zawsze są tańsze? Oto czym różnią się od tradycyjnych przewoźników
Elon Musk od dawna zajmuje się promowaniem kryptowaluty dogecoin. Tweetuje o nim od czasu do czasu. I to właśnie te działania zostały uznane jako wpływ na wartość dogecoin. Po zmianie logotypu Twittera z niebieskiego ptaka na "pieseła" wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 30 proc. - podaje CNBC.
Sam Elon Musk skomentował sytuację w typowy dla siebie sposób. Umieścił na swoim koncie na Twitterze taki obrazek:
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Po przejęciu Twittera w październiku 2022 roku Elon Musk dokonał wielu kontrowersyjnych ruchów. Zaczął od masowych zwolnień w strukturach Twittera. Z powodu radykalnych cięć, pracę miało stracić około 70 procent wszystkich pracowników.
Nie chcą płacić za weryfikację konta
Musk wprowadził też na Twitterze bardzo dużo zmian. Jedna z ostatnich dotyczy płatności za weryfikację konta. Zgodnie z nową polityką Twittera, znaczki weryfikacyjne są teraz oferowane tylko poprzez płatną subskrypcję. Złote znaczki będą kosztować instytucje 1000 dolarów miesięcznie, natomiast osoby prywatne w USA będą mogły uzyskać niebieskie znaczki początkowo za siedem dolarów.
Amerykański dziennik "New York Times" odmówił dokonywania miesięcznej opłaty za znaczek weryfikacyjny. Także portal Politico odmówił płacenia za weryfikację swoich pracowników na Twitterze Blue.
Źródło: CNBC, PAP