Trwa ładowanie...
d1dsrsd

Petycja do papieża Franciszka. Autorzy proszą o odwołanie abpa Głódzia

W internecie ukazała się petycja zatytułowana "List do Papieża Franciszka o odwołanie arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia". Jej autorzy twierdzą, że hierarcha stracił zaufanie parafian i powinien zostać usunięty ze stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Sławoj Leszek Głódź
Abp Sławoj Leszek Głódź (East News)
d1dsrsd

"Jako wierni Kościoła gdańskiego, w poczuciu odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła katolickiego, nie możemy dłużej milczeć. Jesteśmy głęboko przekonani, że abp Sławoj Leszek Głódź stracił moralną wiarygodność, niezbędną do pełnienia posługi biskupa diecezjalnego i jest dla wiernych przyczyną zgorszenia" - piszą autorzy petycji.

Jako jedną z przyczyn swojego apelu podają rzekomą działalność Głódzia "na rzecz oskarżonych o pedofilię duchownych, co do których winy nie ma wątpliwości". Wskazują również, że arcybiskup angażuje się w politykę i propaguje program "jednej z partii politycznych" podczas publicznych wystąpień oraz homilii. Przewinieniem duchownego ma być również jego "zamiłowanie do przepychu".

"Ma m.in. do swojej dyspozycji dwa pałace - letnią rezydencję na terenie 20-hektarowej posiadłości we wsi Bobrówka oraz stałą rezydencję w zabytkowym pałacu w Gdańsku" - wyliczają.

d1dsrsd

Zobacz: Michał Dworczyk o książce Donalda Tuska. Padło porównanie do Jarosława Kaczyńskiego

Kolejne zarzuty dotyczą traktowania podwładnych oraz parafian przez abpa Głódzia. Autorzy petycji piszą, że purpurat "odnosi się obraźliwie do katolików świeckich" oraz "wielokrotnie wypowiadał się w sposób dyskryminujący osoby nieheteroseksualne".

d1dsrsd

Przypomnijmy, że w sprawie abpa Głódzia do nuncjusza apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio wpłynęło już oświadczenie 16 kapłanów, którzy potwierdzali zarzuty wobec duchownego. Kopia pisma została dostarczona również przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego.

Całość petycji dostępna jest pod tym adresem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1dsrsd

d1dsrsd
d1dsrsd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów