Trwa ładowanie...
dzalqaj

Sprawa abpa Sławoja Leszka Głodzia. 16 księży napisało do nuncjusza. Potwierdzają zarzuty

Kilkunastu kapłanów archidiecezji gdańskiej napisało do nuncjusza apostolskiego w Polsce. Potwierdzają zarzuty wobec metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański
Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)
dzalqaj

Oświadczenie do nuncjusza apostolskiego w Polsce arcybiskupa Salvatore Pennacchio skierowało 16 księży z Gdańska. Potwierdzają w nim, że zarzuty wobec abpa Sławoja Głodzia są prawdziwe - podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" za PAP.

Do wiadomości nuncjusza zostały przekazane nazwiska księży, którzy podpisali oświadczenie Kopię pisma otrzymał również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Reportaż o abpie Sławoju Leszku Głodziu został wyemitowany 24 października w programie "Czarno na białym" TVN24. Kilku duchownych opisało, jak metropolita gdański znęcał się nad nimi psychicznie i wykorzystywał wobec nich swoją pozycję. Mówili o mobbingu, publicznym poniżaniu, wymuszaniu pieniędzy i ubliżaniu im. Kapłani występują w reportażu anonimowo. Wspominają też, że pisali do dwóch ostatnich nuncjuszy w Polsce, ale żaden z nich nie zareagował na ich informacje.

dzalqaj

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzalqaj

Podziel się opinią

Share

dzalqaj

dzalqaj
Więcej tematów