Trwa ładowanie...
d17tx2h

Warszawa. Kulisy zatrzymania burmistrza Włoch Artura W. przez CBA

W chwili zatrzymania przez CBA burmistrz Włoch Artur W. miał się popłakać. Biznesmena, który dał mu łapówkę, agenci znaleźli w jednej z tureckich restauracji koło Okęcia. Artur W. miał przyjąć 200 tys. zł łapówki od Sabriego B., byłego właściciela Pogoni Szczecin. Urzędnik został zawieszony w prawach członka PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burmistrz Włoch Artur W. miał przyjąć dwie łapówki
Burmistrz Włoch Artur W. miał przyjąć dwie łapówki (Urząd Dzielnicy Włochy)
d17tx2h

Biznesmen Sabri B. miał przekazać łapówkę burmistrzowi Włoch Arturowi W. na jednej ze stołecznych ulic. Burmistrz Włoch jechał maserati, z naprzeciwka nadjechał biznesmen. Mężczyźni uchylili szyby, a Sabri B. miał wrzucić do auta urzędnika pieniądze. Potem mężczyźni odjechali - informuje portal tvp.info.

Akcję przekazania pieniędzy obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy pojechały za burmistrzem i urzędnikiem. Włodarz dzielnicy Włochy został zatrzymany w swoim garażu, znajdującym się koło domu. Mężczyzna miał płakać, kiedy zakładano mu kajdanki.

Sabri B. pojechał na ul. Maciejki we Włochach. Wszedł do jednej z tureckich knajp. W lokalu było kilkadziesiąt osób. Kiedy agenci CBA weszli do restauracji, mężczyźni próbowali ukryć biznesmena. Niektórzy z nich przeszkadzali w akcji funkcjonariuszom. Zostali szybko powaleni na ziemię. Biznesmena zakuto w kajdanki i obu mężczyzn przewieziono do prokuratury.

d17tx2h

Platforma zawiesiła Artura W.

Jak ustaliło CBA, to miała być już druga łapówka przekazana burmistrzowi. Poprzednia prawdopodobnie była też w wysokości 200 tys. zł.

Burmistrz Włoch Artur W. został zawieszony w prawach członka PO - poinformował PAP we wtorek po południu Marcin Kierwiński, szef warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Pieniądze, które przyjął urzędnik z Włoch, miały być zapłatą za wydanie decyzji dotyczącej warunków zabudowy. Sabri B. to znany deweloper i przedsiębiorca budowlany.

d17tx2h

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17tx2h

Podziel się opinią

Share
d17tx2h
d17tx2h
Więcej tematów