Trwa ładowanie...
d8zxfg8
Pawłowicz znów dała "popis". "Skandaliczna" wypowiedź

Pawłowicz znów dała "popis". "Skandaliczna" wypowiedź

Posłanka PiS znów w akcji. Podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości doszło do wymiany zdań z Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Posłanka Nowoczesnej zapowiada złożenie wniosku do komisji etyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8zxfg8

Tematem burzliwych obrad sejmowej komisji sprawiedliwości była nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Politycy Nowoczesnej domagali się odroczenia prac do czasu osiągnięcia kompromisu pomiędzy rządem a Komisją Europejską w sprawie reformy sądownictwa.

Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonywała, że pierwsze czytanie tak ważnego projektu powinno odbyć się na sali plenarnej Sejmu, a nie na posiedzeniu komisji sprawiedliwości prowadzonym "przez byłego prokuratora PRL Stanisława Piotrowicza".

d8zxfg8

W pewnym momencie Pawłowicz "wypaliła": "Mam apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć".

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Słychać na nim buczenie posłów i prośby Piotrowicza o "powściągliwość i nieużywanie obraźliwych epitetów".

"Skandaliczna" wypowiedź. Reakcja

Również reakcja Gasiuk-Pihowicz była błyskawiczna. Na Twitterze zapowiedziała złożenie wniosku do komisji etyki ws. wypowiedzi posłanki PiS. Nazwała ją "skandaliczną".

"Weźmie pistolet"

To nie pierwsza utarczka słowna między posłankami. Dwa lata temu, również podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości, Kamila Gasiuk-Pihowicz zwracała uwagę przewodniczącemu komisji Stanisławowi Piotrowiczowi (PiS), by jej nie przerywał.

d8zxfg8

- Babo, weź się w końcu wygadaj i się uspokój - rzuciła wtedy Pawłowicz. Gasiuk-Pihowicz zapytała Piotrowicza, czy będzie "jakaś reakcja" z jego strony. - Weźmie pistolet - wtrąciła posłanka PiS.

- Pani profesor weźmie pistolet i co zrobi, proszę powiedzieć - zwróciła się do Pawłowicz posłanka Nowoczesnej. - Do rzeczy kobieto - ucięła posłanka PiS.

"Zamknijcie mordy"

W lipcu ub. roku z kolei, Pawłowicz zwróciła się do posłów opozycji słowami "zamknijcie mordy". Posłanka PiS nawiązała w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS krzyczał do posłów opozycji: "nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go". W lutym został za to upomniany przez sejmową komisję etyki.

d8zxfg8

Zobacz także: Żakowski: Kaczyński powienien wyjść i powiedzieć: "musimy zamknąć te poszukiwania"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów