Trwa ładowanie...
d2iecdm

Paweł Mucha o Małgorzacie Gersdorf. "Nie ma uprawnień do urlopu"

Prezydencki minister skomentował doniesienia o tym, że Małgorzata Gersdorf przerywa urlop. - Jest sędzią w stanie spoczynku, w związku z tym nie ma uprawnień do urlopu, nie może więc go też przerwać - powiedział Paweł Mucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha
Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2iecdm

"Uprzejmie informuję, że dzisiaj - 17 lipca 2018 r. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy"- poinformował rzecznik SN Michał Laskowski.

Powodem mają być "dynamicznie zmieniającej się sytuacji w sądzie" wraca do Sądu Najwyższego. Może to mieć związek ze złożonym w Sejmie projektem ustawy, który zmienia sposób wyboru m.in. I prezesa SN.

Tę decyzję skomentował Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta. - Moim zdaniem nie ma tu żadnej doniosłości, czy ona uważa, że jest w pracy, czy uważa, że nie jest w pracy, jest na urlopie. Ona jest po prostu sędzią w stanie spoczynku. Nie może przerywać urlopu ktoś, kto jest sędzią w stanie spoczynku, bo ktoś taki nie ma uprawnienia do urlopu - zaznaczył wiceszef Kancelarii Prezydenta w rozmowie z PAP.

d2iecdm

Zgodnie z niektórymi interpretacjami Gersdorf nie pełni już swojej funkcji, ponieważ ukończyła 65 rok życia i nie złożyła odpowiedniego oświadczenia o woli dalszego sprawowania urzędu. Nie wszyscy jednak się z tym zgadzają, wskazując, że to Konstytucja RP precyzuje, ile lat trwa kadencja osoby zajmującej to stanowisko.

Małgorzata Gersdorf zaznaczyła, że formalnie nie ukończyła jeszcze 65 roku życia i nastąpi to 28 lipca, więc zapisy ustawy jej nie obowiązują i pozostaje sędzią w stanie czynnym.

Zobacz także: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iecdm

Podziel się opinią

Share

d2iecdm

d2iecdm
Więcej tematów