Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz usłyszał słowa prezesa NBP. "Jezus Maria"

Prezes NBP Adam Glapiński nie ujawni zarobków współpracowniczek, atakuje wicepremiera Gowina, a nawet wie więcej niż prokuratura. W środę zdradził na konferencji, że były szef KNF wyjdzie niedługo z więzienia. Słowa te ostro skomentował Paweł Kukiz.

Share
Paweł Kukiz usłyszał słowa prezesa NBP. "Jezus Maria"
Źródło: East News, fot: Marek Maliszewski/REPORTER
d2bpmp8

- Jezus Maria - powiedział Paweł Kukiz oglądając fragment konferencji Adama Glapińskiego. Prezesa NBP wprawił w osłupienie dziennikarzy zdradzając, że jego były podopieczny Marek Chrzanowski, zatrzymany pod zarzutem przekroczenia uprawnień, niebawem wyjdzie na wolność.

- Nie jestem wstrząśnięty. To już mnie zaczyna śmieszyć - skomentował Kukiz w programie emitowanym na antenie TVN24. - Ciąg dalszy republiki kolesi. To jest po prostu inna banda z tego samego podwórka - powiedział polityk o słowach prezesa NBP.

Zawiadomienie do prokuratury

Kukiz zaapelował do ministrów Zbigniewa Ziobry i Mariusza Kamińskiego (koordynatora służb), by zajęli się zawiadomieniem złożonym przez jego posłów.

d2bpmp8

- Powinni sprawdzić, czy nie doszło do przestępstwa niegospodarności. Rozumiem, że pieniądze na tych stanowiskach powinny być duże, ale to jest skandal - powiedział o zarobkach współpracowniczek prezesa NBP.

Kukiz zdradza kulisy rozmów z narodowcami

Polityk po raz kolejny mierzył się też z zarzutem wprowadzenia do Sejmu Adama Andruszkiewicza. Kukiz stwierdził, że nie poczuwa się do odpowiedzialności bo nowy wiceminister cyfryzacji został "wciągnięty" na listę wyborczą w wyniku "politycznego dealu". - Musiałem zebrać 150 tys. podpisów. Poprosiłem o pomoc Ruch Narodowy, a w zamian dostali trzy jedynki na listach - zdradził.

Zapytany o możliwe powiązania Andruszkiewicza z obcymi państwami, odparł, że sam zgłaszał służbom podobne wątpliwości. Zresztą nie tylko w jego przypadku. - Zwracałem się też do służb w sprawie posła Chruszcza (obecnie w kole "Wolni i Solidarni" - przyp. red.). - Zwracałem uwagę np. na to, że jego pracownia architektoniczna projektowała bazy wojskowe w Redzikowie - powiedział Kukiz.

Kukiz w koalicji. Ale z kim?

Lider trzeciej siły w Sejmie uchylił nieco rąbka tajemnicy w temacie jego politycznej przyszłości. Potwierdził, że jeśli po jesiennych wyborach nie znajdzie się w koalicji, złoży mandat. Póki co będzie jednak walczył o realizację swoich postulatów.

d2bpmp8

- W tej chwili podobne rzeczy mówi pan Biedroń i inne, mniejsze opcje polityczne. Wszystko jedno kto jest wnioskodawcą dobrych dla obywateli zmian, ja się pod taką inicjatywą podpiszę - powiedział. Były poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak zasugerował z kolei w programie Wirtualnej Polski "Tłit", że muzyk rozmawiał niedawno z Jarosławem Kaczyńskim. Kukizowi tak bardzo zależało, na zdementowaniu tej informację, że zadzwonił do naszego studia.

Zobacz także: Paweł Kukiz zadzwonił do studia. Sprostował słowa Jakubiaka

- Jakubiak stwierdził, że spotkałem się z Kaczyńskim, a widziałem się w Brukseli z wicepremierem Di Maio - powiedział w TVN24. To kolejne spotkanie polityka z liderem Ruchu Pięciu Gwiazd, współrządzącego Włochami w koalicji z Ligą Północną. - Jest nam do nich bardzo blisko. Miesiąc temu uchwalili ustawę antykorupcyjną. W przypadku skazania za korupcję, osoba traci bierne prawa wyborcze - mówił Kukiz.

Kukiz o strzelaniu do dzików. "Bandytyzm"

Polityk skrytykował też pomysł masowego odstrzału dzików. W styczniu myśliwi mają zabić nawet 220 tys zwierząt. Wśród nich ciężarne lochy.

- Strzelanie do loch z młodymi to bandytyzm - powiedział Kukiz.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bpmp8

Podziel się opinią

Share
d2bpmp8
d2bpmp8
Więcej tematów