Trwa ładowanie...

Papież Franciszek użył ostrego porównania. "To niemal satanistyczne"

Podczas niedzielnego wystąpienia w telewizyjnym programie włoskiej sieci TG5 zwierzchnik Kościoła katolickiego wypowiedział ostre słowa. Papież Franciszek mówił o przemocy domowej wobec kobiet. Określił ją jako "prawie satanistyczną".

Papież Franciszek  zdenerwował się na sprawców domowej przemocy. Powiedział, że takie incydenty są "prawie satanistyczne" (Wikipedia Commons)Papież Franciszek zdenerwował się na sprawców domowej przemocy. Powiedział, że takie incydenty są "prawie satanistyczne" (Wikipedia Commons)
dkh5lzl
dkh5lzl

Papież Franciszek swoją wypowiedź kierował do czterech uczestników spotkania w telewizyjnym studiu, reprezentujących środowiska zmagające się z trudnościami różnego rodzaju. Relację z tego programu przekazała telewizja BBC.

Wśród gości znalazła się kobieta, która doświadczyła przemocy domowej. Giovanna opowiedziała, że ​​uciekła z domu z czwórką dzieci przed przemocowym mężem, bo nie mogła już dłużej znosić zadawanego cierpienia.

Papież, rozprawiając o jej problemach stwierdził, że z takimi przeciwnościami zmaga się bardzo duża rzesza kobiet. Doświadczają one, jak powiedział, bicia i maltretowania we własnych domach.

dkh5lzl

- Problem polega na tym, że dla mnie jest to niemal szatańskie, ponieważ jest to wykorzystywanie osoby, która nie może się bronić. Może tylko podejmować próby uniknięcia najgorszego - powiedział papież. I dodał: - To upokarzające. Bardzo upokarzające.

Selfie z papieżem. Studenci zaskoczyli Franciszka

Papież dodał, że kobiety, które padły ofiarą przemocy, nie straciły swojej godności. - Widzę w tobie godność, ponieważ gdybyś jej nie miała godności, nie byłoby cię tutaj. Spójrz na Matkę Najświętszą i pozostań przy tym wizerunku odwagi - powiedział Giovannie.

Papież Franciszek stracił nerwy w telewizji. "To niemal satanistyczne"

To nie jest pierwsza papieska wypowiedź na ten temat od czasu wybuchu pandemii. W czasie lockdownu, gdy ludzie zostali uwięzieni w domach, liczba zgłoszonych przypadków znacząco wzrosła.

We Włoszech dane policyjne, opublikowane w zeszłym miesiącu, informowały o około 90 przypadkach przemocy wobec kobiet każdego dnia. Ponad połowa to incydenty domowe, w których do przemocy na kobiecie dochodziło z rąk partnera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkh5lzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkh5lzl
Więcej tematów