Trwa ładowanie...

Papież Franciszek zaapelował do Polaków

Franciszek zwrócił się do Polaków podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. W przemówieniu papież nawiązał do dzwonów, które poświęcił na prośbę polskiej fundacji "Życiu tak". - Polecam waszej modlitwie każde poczęte dziecko, którego życie dane przez Boga, jest święte i nienaruszalne - powiedział Franciszek.

Share
Papież spełnił prośbę polskiej fundacji (East News)
Papież spełnił prośbę polskiej fundacji (East News)
d4er0gj

Poświęcone przez papieża dzwony nazwano "Głosem nienarodzonych". Franciszek przekazał, że trafią one do Ekwadoru i na Ukrainę.

- Niech będą dla tych narodów i dla wszystkich znakiem mobilizacji do obrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Niech ich brzmienie głosi światu Ewangelię życia, budzi sumienia i pamięć o nienarodzonych - oświadczył.

Podczas audiencji w watykańskiej auli Pawła VI Franciszek tradycyjnie wygłosił też katechezę. Wspomniał w niej, że dla wielu osób Kościół to jedynie "masa przykazań i zakazów". - Ale to nie jest Kościół, takie może być jakiekolwiek stowarzyszenie - zaznaczył.

d4er0gj

Dodał, że wiara nie powinna być "zduszona przez biurokrację".

Zobacz też: Episkopat do wymiany? "Papież nie może faworyzować Polaków"

W trakcie audiencji Ojciec Święty pozdrowił też młodzież z różnych krajów, która weźmie udział w rozpoczynającej się w niedzielę konferencji klimatycznej COP26 w szkockim Glasgow.

d4er0gj

Przeczytaj też:

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4er0gj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4er0gj
d4er0gj
Więcej tematów