Trwa ładowanie...
dvr1qri

Palestyńczycy boją się ataku na Ramallah

Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan zaapelował w czwartek w Bejrucie do Izraela i Palestyńczyków o bezzwłoczne zawieszenie broni. Tymczasem Palestyńczycy twierdzą, że Ramallah jest otoczone przez czołgi izraelskie.

dvr1qri
dvr1qri

Przywódca palestyński Jaser Arafat obawia się, że Izrael w najbliższych godzinach przeprowadzi szeroko zakrojony atak na Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Szef delegacji palestyńskiej na szczyt bejrucki Faruk Kaddumi przekazał w czwartek, że Arafat powiedział mu rano w rozmowie telefonicznej, iż Izraelczycy rozmieścili wokół Ramallah, w którym mieści się jedna z kwater palestyńskiego przywódcy, 150 czołgów i wezwali cudzoziemców do opuszczenia miasta. Sam Arafat został zablokowany w Ramallah przez siły izraelskie od początku grudnia.

Zbrojne ramię islamskiego ruchu palestyńskiego Hamas zagroziło w czwartek Izraelowi falą zamachów. Hamas przyznał się do samobójczego zamachu, dokonanego w środę wieczorem w hotelu w nadmorskim kurorcie Netania. W zamachu zginęło, oprócz sprawcy, 20 osób, ponad 100 zostało rannych.

Do tego samego zamachu przyznała się inna organizacja palestyńska - Brygady Męczenników Al-Aksy, związane z podległym Arafatowi Fatahem. (jask)

Zobacz także:
israelinsider

dvr1qri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvr1qri
Więcej tematów