Trwa ładowanie...

Owsiak nie wytrzymał, ostro krytykuje prezydenta Dudę: Nie jest Pan „ludzkim panem”

Jerzy Owsiak ma żal do prezydenta Andrzeja Dudy za podpisanie ustawy o tzw. sieci szpitali. "Nie znam Pańskich rodziców, nie wiem, jak Pana wychowywali. Jednak także ich los był w Pana rękach" - pisze rozgoryczony.

Share
Owsiak nie wytrzymał, ostro krytykuje prezydenta Dudę: Nie jest Pan „ludzkim panem”Źródło: PAP, fot: Lech Muszyński
d1opwta

Owsiakowi nie spodobało się podpisanie przez prezydenta ustawy, która jego zdaniem niszczy w Polsce geriatrię. "Nie jest Pan „ludzkim panem”, Panie Prezydencie!" - rozpoczyna swój wpis szef WOŚP, nawiązując do słynnych słów Jarosława Kaczyńskiego.

"Pana podpis wyrzucił ją [geriatrię - red.] poza nawias zainteresowania Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie ma dziś żadnego formalnego obowiązku, by zapewnić tej dziedzinie medycyny realną szansę istnienia" - stwierdza Owsiak. Postanowił zagrać także na uczuciah prezydenta, pisząc o jego rodzicach. "Nie znam Pańskich rodziców, nie wiem, jak Pana wychowywali. Jednak także ich los był w Pana rękach. Dziś polski, bardzo wiekowy senior, jest znów przez system ochrony zdrowia odrzucony. Każdy, nawet najmniejszy krok wycofywania się z obecnie istniejących, tak skromnych przecież struktur opieki geriatrycznej, to pozbawianie polskiego seniora wszelkiej godności w trudnym życiowo czasie zmagań ze zdrowiem" - czytamy.

Szef WOŚP podkreśla również, jak bardzo zawiódł sie na Andrzeju Dudzie oraz przypomina, że Polacy zdecydowanie popierają działajność jego fundacji na rzecz osób starszych. "Ogromnie się na Panu zawiodłem. Kiedy 5 lat temu przygotowywaliśmy się do pierwszego Finału dla seniorów, zrobiliśmy badania pytając ludzi, czy akceptują nowy pomysł na Finał. Panie Prezydencie, aż 91% Polaków odpowiedziało, że TAK. 2% nie miało zdania w tej sprawie, z kolei 6% respondentów powiedziało, że NIE, nie zgadza się na wsparcie przez WOŚP leczenia seniorów" - pisze.

Swój długi wpis Owsiak kończy tak, jak zaczął: "W całym tym politycznym szaleństwie, jakie przetacza się przez nasz kraj, miałem jeszcze nadzieję, że jest Pan „ludzkim panem”. Nie jest Pan…"

d1opwta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1opwta
d1opwta
Więcej tematów