Trwa ładowanie...

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Luksusowe domy, lokaty i tysiące książek

Dom z działką za 1,5 miliona złotych, księgozbiór na 12,5 tysiąca książek, nowe samochody i inwestycje. Majątki niektórych sędziów Trybunału Konstytucyjnego mogą zaskoczyć. Właśnie opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Luksusowe domy, lokaty i tysiące książekŹródło: PAP
d1ime8t
d1ime8t

Przyszedł czas na publikację oświadczeń majątkowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Takich oszczędności i zakupów może pozazdrościć im niejeden Polak.

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Julii Przyłębskiej przybyło nie tylko w złotych

Patrząc na oświadczenia majątkowe za 2019 rok, które przeanalizował "Fakt", można powiedzieć jedno - w Trybunale biedy nie ma. Weźmy na przykład majątek prezes Julii Przyłębskiej. W ciągu roku udało jej się zgromadzić 60 tysięcy złotych oszczędności. Na koncie przybyło jej także 15 tys. euro.

Deklarowany majątek to 300 tysięcy złotych, 30 tys. euro a do tego trzy kredyty na 100 tys. złotych. Prezes Trybunału Konstytucyjnego ma także dom o wielkości 160 metrów kwadratowych, basen o wartości 50 tys. złotych i samochód Skoda Fabia z 2015 roku.

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: Andrzej Duda to partyjny prezydent

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Stanisław Piotrowicz i trzy samochody

Majątku przybyło też Stanisławowi Piotrowiczowi. W ciągu kilku miesięcy w TK (wcześniej był posłem - przyp. red.) sędzia zgromadził 34,8 tysięcy złotych.

d1ime8t

Jego łączny majątek to 54,5 tys. złotych oszczędności, trzy samochody, mieszkanie 64 mkw oraz gospodarstwo z domem wycenione na 360 tysięcy złotych.

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Mariusz Muszyński z domem za blisko1,5 mln

W nieruchomości zainwestował z kolei wiceprezes TK Mariusz Muszyński. Sędzia zakupił 300-metrowy dom, na który musiał wziąć kredyt. Wcześniej posiadał 170-metrową nieruchomość, która wyceniona była na blisko 900 tys. złotych.

Jego majątek, poza wspomnianym domem z działką 877 mkw, które wycenione są na blisko 1,5 miliona złotych, ma także miejsce garażowe warte 25 tysięcy złotych, a także 175 tys. zł. oszczędności i 1200 euro. W oświadczeniu majątkowym sędziego widzimy, że należy do niego także barokowa szafa, sypialnia w stylu Ludwik Filip, szafa w stylu boulle za 12 tys. zł., kanapa włoska, fortepian Yamaha i samochód Nissan Navarra.

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Justyn Piskorski z olbrzymim księgozbiorem

Interesujące jest również oświadczenie majątkowe sędziego Justyna Piskorskiego. Swój majątek powiększył on o nowych samochód: Toyotę Avensis oraz... 500 książek do księgozbioru.

d1ime8t

Ze zgromadzonych środków ubyło mu jednak 50 tys. złotych. Obecnie sędzia Justyn Piskorski posiada na swoim koncie oszczędności w kwocie 91 tys. złotych. Dodatkowo jest właścicielem trzech mieszkań (85 mkw, 44 mkw i 44mkw), pianina Yamaha, dwóch samochodów - wspomnianej Toyoty Avensis i Toyoty Odyssey, a także księgozbioru, który liczy sobie 12,5 tysiąca książek.

Oświadczenia majątkowe sędziów TK. Michał Warciński rekordzistą

Z kolei rekordzistą pod względem zgromadzonych środków okazał się sędzia Michał Warciński, który w ciągu ostatniego roku zaoszczędził aż 130 tysięcy złotych. Według oświadczenia majątkowego, posiada on obecnie 587 tysięcy złotych oszczędności, bmw z 2007 r.

Z kolei oszczędności Andrzeja Zielonackiego zwiększyły się o 100 tys. zł do 150 tys. zł. Ma dom o wielkości 250 mkw, mieszkanie 130 mkw, złoty zegarek Baume Mercier oraz samochody: Honda Accord i Toyota Yaris.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1ime8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ime8t
Więcej tematów