Trwa ładowanie...

Ostra riposta marszałka Tomasza Grodzkiego: minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski stwierdził w środę, że Andrzej Duda ma nadzieję na to, że marszałek Senatu jednak nie poleci do Brukseli. - Jeśli poleci, to będzie oznaczało, że gra w orkiestrze Władimira Putina - podkreślił. Na ripostę Tomasz Grodzkiego nie trzeba było długo czekać.

Share
Ostra riposta marszałka Tomasza Grodzkiego: minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robićŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d43xq8c

- Stanowczo protestuję przeciwko takim słowom ministra Szczerskiego - stwierdził prof. Tomasz Grodzki w rozmowie z dziennikarzami w Senacie, dopytywany o słowa prezydenckiego ministra. - I przy całym szacunku do pana ministra, ciągle jeszcze żyjemy w kraju demokratycznym i pan minister Szczerski nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował co ma robić - dodał.

- Jako jeden z pierwszych dałem wyraz swojemu oburzeniu na słowa prezydenta Rosji. Zestawianie wizyty marszałka Senatu w Brukseli ma się jak piernik do wiatraka ze słowami prezydenta Putina. Podkreślałem w swoim oświadczeniu i orędziu, że naród podzielony jest łatwiejszym celem dla tych, którzy rzeczywiście Polsce źle życzą - mówił marszałek Senatu.

d43xq8c

Jego słowa były reakcją na wypowiedź prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego. W wywiadzie dla radiowej Jedynki stwierdził, że prezydent nie jest zadowolony z planowanego wyjazdu marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego do Brukseli.

Tomasz Grodzki tłumaczy się ze słów o Jarosławie Kaczyńskim. Nie przeprosi

- Wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli. To już nie jest kwestia opozycji, czy walki o władzę, to kwestia bezpieczeństwa państwa - stwierdził Szczerski. - Jeśli poleci, to będzie to oznaczało, że gra w orkiestrze Władimira Putina - dodał.

d43xq8c

8 stycznia marszałek Grodzki ma polecieć do Brukseli z grupą prawników. Został tam zaproszony przez Verę Jourovą, wiceszefową Komisji Europejskiej. Czeszka zajmuje się kwestią praworządności w UE. To ona poprosiła władze Polski o wstrzymanie procedowania ustawy kagańcowej. Pismo w tej sprawie otrzymał prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

d43xq8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43xq8c
d43xq8c
Więcej tematów