Trwa ładowanie...
konrad tomaszewski

Opłaca się być dyrektorem Lasów Państwowych. Doskonale o tym wie Konrad Tomaszewski

Prawie 100 tys. zł nagród trafiło do krewnego Jarosława Kaczyńskiego i przyjaciela Jana Szyszki. Mowa o byłym dyrektorze generalnym Lasów Państwowych Konradzie Tomaszewskim.

Share
Opłaca się być dyrektorem Lasów Państwowych. Doskonale o tym wie Konrad Tomaszewski
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d363kch

Dyrektor generalny Lasów Państwowych za pracę w latach 2016-17, obok pensji podstawowej (18 tys. zł.) dostawał nagrody zbliżone do premii wiceministrów w resorcie środowiska - donosi oko.press. Razem uzbierało się ponad pół miliona złotych.

Według portalu, w 2016 roku Tomaszewski otrzymał nagrody w wysokości prawie 48 tys. zł, a w 2017 r. - 51 tys. zł. Kto mu je przyznał? Ówczesny minister środowiska Jan Szyszko,

Przypomnijmy, że funkcję dyrektora Lasów Państwowych Tomaszewski pełnił od 17 listopada 2015 r. do 19 stycznia 2018 r. Został odwołany niedługo po tym, jak w ramach rekonstrukcji rządu stanowisko stracił Szyszko.

d363kch

Tomaszewski nadal jest jednak członkiem zarządu Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, które powołał jego niedawny zwierzchnik.

Przypomnijmy, że choć Szyszki w rządzie już nie ma, "klan", który stworzył, trzyma ma się mocno. W resorcie i podlegających mu instytucjach pozostało bowiem czterdziestu krewnych i znajomych odwołanego ministra środowiska.

Zobacz też: Frasyniuk po zatrzymaniu: Kaczyński ma wobec mnie dług wdzięczności

Źródło: oko.press

d363kch

Podziel się opinią

Share
d363kch
d363kch
Więcej tematów