Trwa ładowanie...
d2gfxrj

Szef Lasów Państwowych odwołany. Był bliskim współpracownikiem Szyszki

Konrad Tomaszewski przestał pełnić funkcję Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Ma go zastąpić podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Andrzej Konieczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektor Tomaszewski odwołany po raz trzeci
Dyrektor Tomaszewski odwołany po raz trzeci (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2gfxrj

Informację o dymisji dyrektora Konrada Tomaszewskiego potwierdza rzecznika Lasów Państwowych, Anna Malinowska.

Tomaszewski jest uznawany jako jeden z najbliższych współpracowników byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Poprzednio kierował Lasami Państwowymi w latach 1998–2001, za czasów Akcji Wyborczej Solidarność (AWS).

*ZOBACZ WIDEO: Lasy sprzed setek milionów lat odkryte na Antarktydzie *

Jak przypomina "Polityka", dwukrotnie odchodził z tych stanowisk w atmosferze skandalu. Pierwsza afera dotyczyła zamiany gruntów leśnych w województwie pomorskim na atrakcyjny teren budowlany w Gdańsku-Matemblewie. Wówczas Tomaszewski złożył dymisję ze stanowiska szefa gabinetu politycznego Jana Szyszki, odwołanego niedawno ministra środowiska.

d2gfxrj

Później miał wprowadzić zarządzenia o konkursach na dyrektorów regionalnych Lasów Państwowych, gdy już nie był dyrektorem generalnym. W obydwu sprawach Konrad Tomaszewski usłyszał zarzuty, ale został uniewinniony kolejno w 2005 i 2009 roku.

Gdy Jan Szyszko został ministrem środowiska, Tomaszewski ponownie objął stanowisko Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Zasłynął z kontrowersyjnych wypowiedzi. - W tej chwili ludzie, z których mózgów w dużej części wymyto te podstawowe wartości: że kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna, a z kozą nie warto się kochać, bo dzieci z tego nie będzie... - powiedział w czerwcu dyrektor Tomaszewski w programie "Kwadrans polityczny" TVP.

d2gfxrj

Teraz jego miejsce zastąpi Andrzej Konieczny - taką informację podaje tygodnik. Konieczny jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. Jak czytamy na stronach ministerstwa, w latach 2006–2008 pełnił funkcję dyrektora ekonomicznego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Związany był również z Dyrekcją Generalną Lasów w Warszawie jako jeden z inspektorów. W latach 2013–2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża. Ma na sowim koncie również staże zawodowe w amdinistracji leśnej w Szwajcarii i Niemczech.

Źródło: "Polityka"

d2gfxrj

Podziel się opinią

Share

d2gfxrj

d2gfxrj
Więcej tematów