Trwa ładowanie...

Kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna, a koza... Konrad Tomaszewski tłumaczy, skąd zamieszanie wokół tematu środowiska

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski i kuzyn prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego użył zaskakującego sformułowania. - Z kozą nie warto się kochać, bo dzieci z tego nie będzie - powiedział. Tymi słowami odniósł się do pytania o... przyczynę działań Platformy Obywatelskiej.

Share
Kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna, a koza... Konrad Tomaszewski tłumaczy, skąd zamieszanie wokół tematu środowiska
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2eqpt8

- Odważę się na pewien odautorski wywód - zapowiedział Tomaszewski w programie "Kwadrans polityczny" TVP. Tymi słowami rozpoczął swoją odpowiedź na pytanie Michała Rachonia o to, dlaczego wokół kwestii środowiska jest tyle zamieszania, skoro Platforma Obywatelska właściwie potwierdza to, co mówi minister Jan Szyszko.

- W tej chwili ludzie, z których mózgów w dużej części wymyto te podstawowe wartości: że kobieta to kobieta, mężczyzna to mężczyzna, a z kozą nie warto się kochać, bo dzieci z tego nie będzie... - powiedział. Na tym jednak nie skończył.

- A więc gdy jest już przygotowane podłoże mózgowe, to wtedy można posiłkować się pewnymi instrumentami, które służą zarządzaniem wszystkimi i wszystkim bez użycia środków przymusu bezpośredniego. Takim hitem w tej chwili jest różnorodność biologiczna i jej rzekome naruszanie gospodarki leśnej - kontynuował.

d2eqpt8

W końcu przeszedł do podsumowania swojego wywodu. - Odpowiedź jest bardzo przykra - stwierdził.

Zobacz też: Konferencja leśników w Toruniu

Zadał kilka pytań i odpowiedział na nie przecząco: Czy Lasy Państwowe przekraczają poziom pozyskania dwutlenku węgla? Czy są narkotycznie uzależnione od pomocy publicznej? Czy są koncernem? "Tak" z kolei powiedział w odpowiedzi na swoje kolejne pytania: Czy lasy zarządzają 1/3 terytorium kraju w imię bezpieczeństwa terytorialnego Czy gwarantują bezpieczeństwo ekologiczne?

Podkreślił, że odpowiedzi na pytania wykazują że nie ma sposobu, żeby "uderzyć" w Lasy Państwowe. - Tylko pozostaje mechanizm różnorodności biologicznej - stwierdził.

d2eqpt8

Odbiorcom się podobało. Internauci polecają innym posłuchanie Tomaszewskiego i apelują, by występował częściej w mediach.

W obronie swojego środowiska

Tomaszewski tłumaczył też, że leśnicy są jak lekarze, którzy wiedzą, co robią. Jak stwierdził, działają dla dobra przyrody i realizują prawo. - Nie ma bezprecedensowych wycinek drzew - podkreślił.

Jako reprezentant leśników zapewnił: - Nie są masochistami, którym sprawia przyjemność obrzucanie śmierdzącym błotem pod hasłem wycinania w Puszczy Białowieskiej drzew.

W odpowiedzi na zarzuty ingerencji człowieka w naturę zaznaczył, że Puszcza Białowieska jest w znacznej części dziełem rąk ludzkich.

Źródło: TVP/Twitter/WP

d2eqpt8

Podziel się opinią

Share
d2eqpt8
d2eqpt8
Więcej tematów