Trwa ładowanie...

Odmrażanie gospodarki. Kolejny etap od 6 czerwca. Nowe wytyczne

Kolejny etap omrażania gospodarki rozpocznie się w sobotę 6 czerwca. Dotyczy on przede wszystkim branży fitness, pływalni, parków rozrywki, sal zabaw dla dzieci czy organizacji targów i kongresów.

Odmrażanie gospodarki. Kolejny etap od 6 czerwca. Nowe wytyczneŹródło: Pixabay
d3m76qr
d3m76qr

Odmrażanie gospodarki. Kolejny etap od 6 czerwca

Zachowanie odpowiedniej odległości między osobami jednocześnie korzystającymi z siłowni, basenów, solariów czy salonów tatuażu jest absolutną koniecznością. Liczba osób, które jednocześnie będą mogły przebywać w danym pomieszczeniu będzie uzależniona między innymi od jego powierzchni. Maksymalna liczba osób, które mogą wejść na salę, powinna zostać podana przy wejściu.

Co więcej wszystkie ogólnodostępne powierzchnie, jak np. klamki czy uchwyty urządzeń, włączniki świateł itd. muszą być dezynfekowane. Z kolei w przypadku sal zabaw dla dzieci zalecane jest usunięcie wszystkich pluszowych zabawek oraz innych, które trudno byłoby poddawać ciągłej dezynfekcji. Dzieci będą mogły korzystać jedynie z zabawek i sprzętów, które łatwo jest zdezynfekować.

W związku z wprowadzeniem nowych wytycznych związanych z kolejnym etapem odmrażania gospodarki konieczne jest także częste wietrzenie sal, a jeśli to możliwe - gdy drzwi główne nie są otwierane automatycznie - zostawienie ich otwartych, by osoby wchodzące i wychodzące nie musiały dotykać klamek.

Stopniowe odmrażanie gospodarki

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju pojawiają się kolejno nowe wytyczne, odpowiednie dla poszczególnych branż, które są odmrażane. Najnowsze wytyczne dotyczą siłowni i klubów fitness, sal zabaw dla dzieci, pływalni i saun, solariów, parków rozrywki, salonów piercingu i salonów tatuażu.

Zobacz wideo: TVP o zbiórce podpisów dla Trzaskowskiego. Adam Bielan mówi o PKW i prokuraturze

d3m76qr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m76qr
Więcej tematów